Шановна міська влада!
Прошу нарешті прийняти законні рішення, щодо недопущення руйнування будинку по вул. Міцкевича 2. Звертаюсь до Вас від 16 грудня 2022 року і до сьогоднішнього дня 19 червня 2023 року. Окрім відписок і протокольних відмовок не отримала ніякого результату.
Скільки може це тривати?
Чому не працює відділ державного архітектурно-будівельного контролю під керівництвом Топорова А. В.? Від 16 грудня 2022 року повна бездіяльність відділу ДАБК Калуської міської ради призвела до загрози руйнування мого будинку. Наслідками є зсуви ґрунтів на ділянці незаконно демонтованого суміжного будинку по вул. Міцкевича 4 (власник Шулик Т.), які зсуваються на несучу стіну мого будинку:
02.06.2023р. – 20:30год.; 16.06.2023р. – 22:35год.; 17.06.2023р. – 00:40год.; 17.06.2023р. – 15:00год.
Чому до цього часу Шулику Т. не пояснили законні норми «будівництва чи реконструкції» згідно ДБН.
ДБНВ.2.6-31: Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ.
Мені постійно вказують читати закони, але чому не читають (не знають, чи не виконують) закони і норми відповідно до своїх посад чиновники відділу ДАБК Калуської міської ради?
Щоб розрахувати правильно проєкт майбутнього будинку і уникнути деформування ґрунтових шарів, проєктанту замовник має надати акти обстеження суміжної будівлі і геологічної розвідки ґрунту. Від цього залежить основа будівлі і його поверховість.
Вкотре хочу наголосити, що мій будинок (більше 100 років) немає міцності і тому прошу недопустити порушення рівноваги мого будинку по вулиці Міцкевича 2.
І щодо будівництва чи реконструкції суміжної будівлі вул. Міцкевича 4, яка стояла на цегляному фундаменті. Потрібно зрозуміти, що будинок «тримає» не фундамент, а ґрунт. Отже, правильний проєкт фундаменту і несучих конструкцій допоможе правильно передати навантаження на основу і будівлі в цілому.
Щоб розрахувати правильно проєкт майбутнього будинку і уникнути деформування ґрунтових шарів, проєктанту замовник має надати акти обстеження суміжної будівлі і геологічної розвідки ґрунту. Від цього залежить основа будівлі і його поверховість.
Прошу пояснити на якій основі був виготовлений ескіз намірів будівництва житлового будинку по вул. Міцкевича 4, автором якого є проєктант ФОП Баланчук Р.Б, згідного якого «будівництво» чи «реконструкція» буде здійснюватися в межах існуючої будівлі (якої на даний час немає в наявності). А чи був на ділянці «існуючої будівлі» проєктант і врахував свій «проєкт-ескіз» із взаємодією з суміжною будівлею. Крім незаконно знесеного будинку і зруйнованого старого цегляного фундаменту там нічого не залишилось.
Півроку Ви мені щось пояснюєте, то визначте, будь-ласка, це буде будівництво чи реконструкція? До речі, реконструкція приватного будинку – це будівельні роботи, які передбачають втручання в несучі та огороджувальні конструкції будинку, внутрішнє планування і окремі частини комунікацій. А щодо будівництва згідно законодавства України, зведення будь-яких споруд без документа, що дозволяє будівельні роботи – неможливо. Тож прошу вияснити у п. Баланчука Р.Б. на що опирався він, коли створював ескіз.
17 червня 2023року, про черговий зсув грунтів на мою несучу стіну зі сторони демонтованої будівлі по вул. Міцкевича,4, я повідомила заступника міського голови Калуської міської ради п. Тихого М.В.
На рахунок експертизи. В першому протоколі відділу ДАБК Калуської міської ради було рекомендовано Шулику Т. (замовнику) звернутися до експертної організації для отримання висновку щодо подальшого будівництва без можливого пошкодження сусідньої будівлі (протокол від 27.12.2022р.).Так, як моя будівля під загрозою руйнування, я замовила експертизу технічного стану (міцності) мого будинку, яка коштує 15000 грн.
Згідно численних протоколів, вимоги, щодо здійснення гідроізоляції підземної частини моєї несучої стіни п. Шулик Т. не виконав.
Півроку звучить парапет, відмостка, гідроізоляція …
З повагою Мирослава Яковина
19.06.2023
Яковина Мирослава Пилипівна