11o

Кропивницький старостинський округ

Кропивницький старостинський округ утворений згідно з рішенням міської ради 25 липня 2019 року в межах Калуської міської територіальної громади.

В складі округу є один населений пункт – село Кропивник.   

Село КРОПИВНИК

Територія Кропивницького старостинського округу розташована впередгір’ї Карпат, в межеріччі р. Сівки (притока Дністра) і р. Кропивник (притока р. Сівки). Село розташовано в західній частині Калуського району та в північно-західній частині Івано-Франківської області.

Чисельність населення с. Кропивник становить 2055 осіб. Територія населеного пункту згідно з даними Державного земельного кадастру та  обмірів плану існуючого використання території складає 698,8 га.

Історична довідка про с.Кропивник

Точна дата заснування села невідома. Задокументованих даних щодо походження назви немає. Наймовірніше, назва села походить від назви річки Кропивник. 2 січня 1670 року Ян Собеський, тодішній маршалек та коронний гетьман майбутній польський король, видав привілей щодо закладання села Кропивник на місці давно зруйнованого татарами села з такою ж назвою. Саме ця дата вважається першою письмовою згадкою про село Кропивник.

В різні періоди село перебувало під владою Польщі, Австрії, большевицької Росії, фашистської Німеччини. «Гірку чашу» спили кропив’яни від своїх поневолювачів, як то: вимушена міграція через біду та нужду до Німеччини, Канади, США в кінці 19-го на початку 20-го століть; десятки убієнних та скалічених в часи І та ІІ світових воєн; десятки засуджених та депортованих до Сибіру червоними «визволителями»; практично повністю спалене село німцями в 1944 році.

Село Кропивник знаходиться над дільницями розробки покладів калійних солей. Видобування корисних копалин здійснювалося впродовж 1930 – 1941 р. р., а потім в період з 1961 – 1996 років.

 В с.Кропивнику 30 травня 1872 р. народилась Костянтина Малицька – педагог європейського рівня, видатна громадська діячка, поетеса, прозаїк, перекладач, бібліограф, редактор.

Стара дерев’яна церква – пам’ятка архітектури місцевого значення.

ІНФРАСТРУКТУРА СЕЛА

Кропивницька гімназія, кількість учнів – 155;

Адреса закладу: с.Кропивник, вул. Шевченка, 2.

Директор Шевчук М. В.

 

  1. ДНЗ Пролісок.

  Адреса закладу: с.Кропивник, вул. І. Франка, 157.

  Завідувач Мельник С. Й.

   

  1. Кропивницька амбулаторія.

  Адреса закладу: с.Кропивник,вул. Січових Стрільців, 2.

  Керівник Гут М. Є.

   

  1. Народний дім.

  Адреса закладу: с.Кропивник,вул. І. Франка,159.

  Директор Паньків М. М.,

  Художні колективи:

  - аматорський народний хор;

  - жіночий вокальний колектив.

  1. Сільська бібліотека.

  Адреса закладу: с.Кропивник, вул. І. Франка, 159.

  Завідувач Русановська Н. Л.

   

  1. Українська Греко-Католицька церква Святого Миколая

  Настоятель о. Гладенький В.

  1. На території села функціонують сім закладів роздрібної торгівлі.