0o

Дитяча бездоглядність та безпритульність

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Це повинні розуміти батьки та належно виконувати  батьківські обов’язки щодо своїх дітей й подавати їм гідний приклад. 

На даний час незахищеною категорією у будь-якій країні є діти, які проживають в сім'ях, що потребують допомоги від суспільства у вирішенні своїх проблем. Більшість таких сімей, як правило, перебувають у складному матеріальному, психологічному, емоційному становищі, зловживають алкоголем, перебувають у місцях позбавлення волі та ін. Не бажаючи примиритися з реальністю, діти йдуть з рідних домівок.

Відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», бездоглядними, безпритульними називають дітей, які були покинуті батьками або самі залишили сім'ю чи дитячі заклади, в яких перебували і не мають певного місця проживання.

Відповідно до ст. 12 цього Закону, держава охороняє і захищає права та інтереси дітей при вчиненні правочинів щодо нерухомого майна. Згідно із чинним законодавством, неприпустимо зменшення або обмеження прав і охоронюваних законом інтересів дітей при вчиненні будь-яких правочинів стосовно жилих приміщень. Здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав і охоронюваних законом інтересів дітей покладено на органи опіки та піклування.

Для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна попередній дозвіл органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав і охоронюваних законом інтересів дітей при наданні дозволу на вчинення правочинів щодо належного дітям нерухомого майна.

Служба у справах дітей, як координуючий орган, постійно здійснює аналіз стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов та причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі, вживає заходів щодо захисту прав дітей, попередження соціального сирітства, саме тому працівниками служби у справах дітей спільно із суб’єктами  соціальної роботи постійно проводяться цільові рейди, у ході яких перевіряються умови утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, а також рейди, в тому числі й вечірні, щодо профілактики негативних проявів у дитячому середовищі, виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, рейди по торгових закладах міста на предмет виявлення фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Тож,  у разі виявлення безпритульних чи бездоглядних дітей на території Калуської територіальної громади, просимо терміново повідомляти службу у справах дітей Калуської міської ради  за тел. 6-62-53 та органи Національної поліції України за тел. 102.