В рамках роботи консультативного пункту Калуського міського центру соціальних служб в Калуській жіночій консультації практичним психологом Вікторією Власенко, 3 грудня 2024 року, було проведено інтерактивну бесіду на тему: «Дитинство без насильства. Сімейні чинники ризику насильства над дітьми».
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Оскільки діти є найнезахищенішою та найвразливішою соціальною групою, вони часто можуть потерпати від фізичного, сексуального, емоційного, насильства. За даними ООН, щороку від насильства у власній сім’ї страждають близько 2 млн дітей у віці до 14 років. В Україні кожна п’ята дитина зазнає різних форм сексуального насильства (від розбещення до зґвалтування). Кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, кожна друга – психологічного (емоційного). Щороку на «Національну гарячу лінію» надходить понад 22 тис дзвінків щодо попередження домашнього насильства, із них понад 3 тис – від дітей, які страждають від свавілля власних батьків. Також, станом на початок грудня за 2024 рік від Калуського районного відділу поліції до Калуського міського центру соціальних служб надійшло 310 повідомлень щодо факту вчинення домашнього насильства, з них його свідками, або постраждалими стали 32 дитини.
Обговорили з вагітними цю важливу і актуальну на сьогодні проблему. Також виконали стабілізаційну вправу «Я є, я тут» з метою заземлення негативних переживань, відчуття опори, активації механізмів самозцілення. Зустріч була цікавою та інформативною. Для індивідуальних консультацій можна звертатися до Калуського міського центру соціальних служб за адресою: м. Калуш, вул. Героїв України, 9 а, 2-й поверх. Нагадуємо, що у нашій громаді, за підтримки UNFPA, КOREA та БФ «Батерфлай» працює Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та Денний центр з кризовими кімнатами. Контактний номер телефону: 0676003146 або за адресою: вул. Героїв України, 9 а.