6o

ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ АНДРІЯ НАЙДИ ЗА 2021 РІК. Частина І

 • 2022.04.22 09:34
  • Актуально
  • Громада
  • Звіт міського голови
 • 560

ПЕРЕДМОВА

Звіт міського голови за 2021 рік планувався на березень місяць максимально публічним. Міський голова Андрій Найда сподівався провести багато зустрічей з людьми в Калуші та у старостинських округах громади. Однак війна внесла корективи у всі плани. Тому прийнято рішення все ж опублікувати річний звіт на офіційному ресурсі Калуської міської ради, а обговорення його безпосередньо з людьми провести при найпершій нагоді.

ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ АНДРІЯ НАЙДИ ЗА 2021 РІК

Частина І

Минув перший повноцінний календарний 2021 рік з часу повноважень міського голови та Калуської міської ради восьмого демократичного скликання, водночас ПЕРШИЙ для новоутвореної громади, яка охоплює місто Калуш та 16 сіл. Відтак, об’єднана громада стала більшою і за площею (м. Калуш – 64,5 кв. км, МТГ – 265.5 кв. км), і за чисельністю (м. Калуш - 65,8 тис., МТГ – 88,1 тис.). Відповідно – для органів місцевого самоврядування значно збільшилось і завдань, і відповідальності за рівномірний розвиток усіх, без виключення, населених пунктів, ефективної взаємної інтеграції.

Головним завданням для калуської влади є і буде робота над спроможністю громади через підвищення її інвестиційної привабливості, створення комфортних умов проживання, надійний соціальний захист, заохочення молоді, примноження традицій культури, розвиток освіти, медицини і спорту, консолідації всіх мешканців у вирішенні актуальних проблем.

І, незважаючи на сьогоднішній воєнний стан, дуже важливо підсумувати нашу спільну роботу, яку нам довірила громада, провести аналіз досягнень та помилок, щоб рухатись далі.

Зроблено багато. Ще більше треба робити. Головне, щоб ми всі разом якнайшвидше вибороли Перемогу над ворогом, відчували себе господарями на цій землі, гордилися нашою громадою і усвідомлено несли відповідальність перед людьми.

В ОСНОВІ РОЗВИТКУ – УХВАЛЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ

У 2021 році прийнято стратегічно важливі рішення:

 1. Рішенням Калуської міської ради від 28.04.2021 року № 409 затверджено нову редакцію Статуту Калуської міської територіальної громади - концептуальний документ, який закріплює територіальні межі громади, декларує основні принципи роботи органів місцевого самоврядування, громадських ініціатив та громадських слухань, інші форми участі мешканців у місцевому управлінні.

 1. 24 червня 2021 року рішенням Калуської міської ради № 585 затверджено Стратегію розвитку Калуської міської територіальної громади на 2022-2030 роки – документ, який є основою для прийняття комплексних рішень, спрямованих на розвиток економіки та конкурентоспроможності Калуської міської територіальної громади, створення привабливого інвестиційного клімату, покращення умов для розвитку підприємництва, підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку забезпечення комфортності проживання мешканців.

 1. З метою підвищення рівня безпеки населення Калуської міської територіальної громади, забезпечення громадського порядку на вулицях міста, підвищення контролю за дотриманням правил благоустрою та вирішення питання з паркування транспортних засобів, 1 квітня 2021 року розпочав діяльність відділ муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, який було створено відповідно до розпорядження міського голови від 2 лютого 2021 року.

 1. Оновлено офіційний сайт Калуської міської ради, який наповнюється щоденно актуальною інформацією для людей.

Цей електронний ресурс для зручності мешканців громади акумулював біля 30 різноманітних електронних сервісів. Найпопулярніші з них:

 1. електронні звернення,

 2. електронні петиції,

 3. електронні консультації з громадськістю,

 4. громадський бюджет (бюджет участі),

 5. рух комунального транспорту онлайн,

 6. мапа комунального майна,

 7. геопортал (містить документи дозвільного характеру та реєстр адрес, вулиць та інших пойменованих об'єктів),

 8. реєстрація вихованців у заклади дошкільної освіти,

 9. сервіси Державного реєстру виборців,

 10. Дія.

 11. онлайн реєстратура в стоматологічній поліклініці,

 12. єМалятко,

 13. муніципальна няня, 

 14. надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива тощо.

 1. Для розв’язання цілої низки проблем у сфері водопостачання, з метою недопущення потенційного колапсу, проведено комплекс трансформаційних заходів галузі, зокрема – оптимізація роботи КП «Водотеплосервіс» та активізація КП «Калуська енергетична компанія».

ВІДКРИТІСТЬ ВЛАДИ - ОДИН З ОСНОВНИХ ПРИНЦИПІВ РОБОТИ

 • Онлайн трансляції засідань міської ради, виконавчого комітету та оперативних нарад, що дає можливість нашим громадянам в реальному часі стежити за прийняттям важливих рішень.

 • Оперативне висвітлення всіх подій та процесів на електронних ресурсах міської ради та соціальних мережах.

 • В результаті роботи місцевої влади за рівнем розвитку електронної демократії, який досліджувався впродовж 6 місяців Агенцією медійного росту «Або», Калуська громада на другому місці в Україні.

Калуська міська територіальна громада ЛІДИРУЄ 

серед 61 громади Івано-Франківської області у всеукраїнському рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку від RcErBs. (В 2020 році громада займала 5 місце).

За підсумками роботи в минулому 2021 році наша громада в рейтинзі «Прозорі міста», який щорічно укладає поважна організація TRANSPARENCY INTERNATIONAL UKRAINE, поліпшила свої позиції на 17 сходинок в порівнянні з 2020 роком і зайняла 33 місце. А якщо брати до уваги наші стартові позиції, коли місто в рейтинговій таблиці займало 80 місце зі 100, то ми зуміли за відносно короткий час піднятися на 47 позицій.

Я вважаю, що це достойний результат, який є заслугою цілої команди людей, що працюють в системі місцевого самоврядування нашої громади.

                                                                                                                  Далі буде

Інші новини