Уряд за останній час двічі уточнював нові правила отримання субсидій на оплату комунальних послуг. Більшості домогосподарств субсидії на неопалювальний період, тобто з 01.05.2021 р., призначили автоматично. Рішення про призначення житлових субсидій без звернення громадян приймалися на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних одержувачів даного виду державної підтримки.
Заяву на призначення житлової субсидії з 01.05.2021р. необхідно подати тим домогосподарств, яким субсидія:
- надавалася в безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості про непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
Звертаємо увагу на те, що по заявах, поданих в термін до 30 вересня 2021 р., житлова субсидія буде призначатися з 01.05.2021 р.
За новими правилами субсидії не будуть призначати тим, хто:
- купив квартиру, земельну ділянку, автомобіль, товар тривалого користування на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення;
- наявний банківський депозит у сумі понад 100 тис. грн.;
- здійснив купівлю-продаж валюти і банківських металів за рік до звернення по субсидію на суму понад 50 тис. грн.;
- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном більше 60 днів (крім відрядження, лікування, догляду за дитиною);
- має заборгованість з оплати ЖКП і з оплати аліментів понад три місяці;
- не повернув до бюджету надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди її отримання;
- має авто, якому менше 5 років з дати випуску;
- має два і більше автомобілі, яким немає 15 років з дати випуску;
- не має доходів і при цьому ніде не вчився, не працював, не мав статусу безробітного;
- має квартиру площею більше 130 кв. м або будинок площею понад 230 кв. м.;
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення.
Громадяни несуть персональну відповідальність за подані ними (уповноваженими особами) відомості про доходи, майно, що може вплинути на встановлення права або визначення розміру житлової субсидії.
Отримувачі субсидії зобов’язані протягом 30 днів повідомляти про зміни у складі зареєстрованих осіб, зміну сімейного стану, купівлю на суму, що перевищує 50 тисяч гривень тощо.
ДО УВАГИ ДОМОГОСПОДАРСТВ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ !!!
Нагадуємо про те, що одним із нововведень є те, що починаючи з 01.05.2021 р. житлова субсидія надаватиметься виключно у грошовій готівковій формі. Залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня 2021 року у тих одержувачів житлової субсидії, яким субсидія надавалася у безготівковій формі, будуть виплачуватися АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк».
Залишки коштів, за якими не було звернень щодо їх виплати, 20 грудня 2021 року припинять обліковуватись АТ «Ощадбанк» та будуть повернуті на рахунок Мінсоцполітики.
Таким чином, особи, у яких є залишки коштів житлової субсидії, яка надавалась у безготівковій формі, повинні звернутись до АТ «Ощадбанк» для перерахування та отримання даних коштів на відкриті поточні рахунки.