Ми вже неодноразово розповідали про те, як успішно можуть співпрацювати органи місцевого самоврядування з громадськими інституціями, та як, внаслідок цього, якісно змінюється наша громада.
У червні 2022 року, за сприяння обласної державної адміністрації, розпочалась реалізація пілотного проекту щодо підтримки розвитку бізнесу - грантова програма розвитку Організації Об’єднаних Націй. Проектом передбачалось виділення коштів на ремонт комунального майна (приміщень), які можуть бути передані у користування під потреби релокованого чи місцевого бізнесу. Калуська міська територіальна громада також взяла участь у даному проекті.
На одній з нарад, яку очолював міський голова Андрій Найда, за участю начальника управління економічного розвитку міста Юрія Соколовського, начальника управління комунальної власності міста Олександра Челядина та працівників цих управлінь Олега Кузіва і Івана Шуляра, було розглянуто та проаналізовано ряд приміщень. З них були вибрані 3 об’єкти, які максимально підходили для проєкту. Належним чином підготовлену документацію (грантова заявка, опис приміщень з їх фотографіями, свідоцтва на право власності, витяги про реєстрацію права власності на нерухоме майно, технічні паспорти, тощо) було відправлено організаторам гранту для участі у грантовій програмі.
Невдовзі, під час відвідування експертами нашого міста та детального огляду об’єктів, гості ознайомились з інвестиційним паспортом громади і були приємно вражені значним експортно-імпортним, інвестиційним потенціалом та кількістю візитів до Калуша представників релокованого бізнесу. Адже на даний час понад 20 суб’єктів господарювання зупинились у нашій громаді для продовження своєї господарської діяльності. Половина з них вже розпочали свої виробничі процеси.
При відборі конкурсних проєктів організатори зупинили свій вибір на об’єкті за адресою м.Калуш вул. Грушевського, 25. В результаті Калуська громада отримала 1,8 мільйона гривень грантових коштів на ремонт комунального приміщення, яке тривалий час, через вкрай незадовільний стан, не використовувалося. І невдовзі матимемо якісно відремонтований обʼєкт, де на конкурсних засадах (у відповідності до чинного законодавства) релокований чи місцевий бізнес зможе його орендувати для здійснення своєї діяльності.
Загалом на участь у конкурсі було подано документи по 24 приміщеннях від обласної ради, міських, селищних та сільських рад нашої області. Проте грантодавцями були відібрані всього 2 приміщення для проведення у них капітальних ремонтів - у Калуші та Косові.
Ідея відремонтувати приміщення, яке могло 6 стати ще одним з пунктів для релокації обговорювалась давно. Проводився пошук різних варіантів для реалізації такої ініціативи. І шлях до вирішення цього питання знайшли разом: управління економічного розвитку міста з управлінням комунальної власності Калуської міської ради, які виграли грантовий конкурс, та громадська організація «Чисті серця Калуш», яка безпосередньо реалізовує грантовий проект - команди людей, що спільно співпрацюють у напрямку залучення грантових коштів для різноманітних соціально важливих проектів. Завдяки відомому в громаді волонтеру Михайлу Найді, котрий очолює ГО «Чисті серця Калуш», виготовлялася проектно-кошторисна документація. У ній були враховані пропозиції і побажання фахівців ПРООН та відповідно до якої здійснюється капітальний ремонт приміщення.
Щира вдячність усім, хто долучився до цієї важливої справи. Величезна дяка Програмі розвитку ООН за підтримку нашої громади.