14o

Засідання постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики

  • 2024.04.23 23:26
    • Новини
    • Сесії міської ради
  • 125

23 квітня відбулось засідання постійної комісії Калуської міської ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та інвестиційної політики. На порядок винесли 12 питань. Першим розглянули «Про затвердження Плану  оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2024-2027 роки».

Як зазначила начальниця управління освіти Ірина Люклян, з 2027 року Нова українська школа переходить у старшу ланку. Одним із чотирьох пілотних в області закладів щодо цього є Калуський ліцей №10. Власне, план оптимізації мережі має підготувати базу. Основні заходи заплановані на 2025 і 2026 роки. У світлі державної реформи старшої школи передбачається, що як мінімум половина учнів після 9 класу мають здобувати професійну освіту і робітничі спеціальності. А школярі, які вступатимуть у вузи, навчатимуться в академічних ліцеях. У Калуші може бути створено лише один академічний ліцей. Найвірогідніше - на базі ліцею №10. Він має запрацювати з 1 вересня 2027 року. Ліцей також надаватиме освітні послуги і для здобувачів із інших громад, де кількість дітей не дозволяє відкрити такий заклад. Для них має бути передбачений пансіон.

Відповідно, діти які на той момент навчатимуться у молодшій і середній ланках цього закладу освіти, будуть змушені перейти в інші, уже - гімназії Калуша. Частину гімназій пропонують зробити опорними закладами освіти, які матимуть дві і більше філій. Якість надання освітніх послуг у філіях не постраждає. І заклади , як такі, залишаться. Лише називатимуться філіями гімназії. А це дасть змогу залучити освітню субвенцію із державного бюджету. Крім того, на базі ліцею ім. Дмитра Бахматюка планують створити науковий ліцей.

Плану  оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2024-2027 роки має бути впродовж місяця обговорений у шкільних і батьківських колективах кожного навчального закладу громади.

Також під час засідання розглянуто питання щодо внесення змін до ряду програм. Зокрема, до програми «Розвиток культури Калуської МТГ на 2023-2026 роки», до «Програми надання підтримки ВПО на 2024 рік», до «Програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Калуська ЦРЛ» на 2022-2024 роки» та інших. Розглянуто вперше «Програму сприяння розвитку волонтерської діяльності Калуської МТГ на 2024-2027 роки», «Програму для кривдників у Калуській грормаді».

Рішення депутатської комісії матимуть рекомендаційний характер під час пленарного засідання чергової сесії Калуської міської ради.

Інші новини