3o

Заборгували податкові платежі на суму 6800 гривень? Скористайтеся безвідсотковим відстроченням боргу

  • 2021.01.29 16:28
    • Податкова інспекція інформує
  • 509

Податковий борг, розмір якого за усіма податками й зборами й платежами, штрафними санкціями та пенею станом на 1 грудня 2020 року не перевищує 6800 гривень, можна відстрочити до 29 грудня 2021 року. Якщо платник податків погасить відстрочений борг до вказаної дати, то штрафні санкції та пеня на суму боргу, а також відсотки за відстрочення не нараховуватимуться.

Це передбачено Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, який вступив в дію з 10 грудня 2020 року.

Таке відстрочення боргу здійснюється без укладення окремого договору. Для отримання відстрочення платнику податків необхідно до податкової служби, де обліковується такий борг, подати заяву в довільній формі. Якщо ж загальна сума податкового боргу платника податків станом на 1 грудня перевищує 6800 гривень, або ж платник не підпадає під дію Закону №1072 (відстроченням можуть скористатися платники податків – фізособи та самозайняті особи), то в місячний термін контролюючий орган надсилає йому відмову у наданні такого відстрочення боргу.

У випадку дострокової сплати платник податків повинен про це повідомити контролюючий орган, написавши відповідну заяву. У разі несплати чи часткової несплати відстроченого боргу до 29 грудня 2021 року, на відстрочені суми, що залишилися непогашеними, відповідно до ст. 126, та ст. 129.4 Податкового Кодексу України, будуть нараховуватися штрафні санкції та пеня.

Податкова служба нагадує, що у зв’язку з карантинними обмеженнями через Соvіd-19 та для економії власного часу, платник може подати заяву на відстрочення податкового боргу й через приватну частину Е-кабінету.

Інші новини