23o

Вітаємо 16 переможців та призерів обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН

  • 2025.03.07 10:06
    • Громада
    • Освіта
  • 93

У лютому 2025 року відбувся ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, у якому Калуську громаду представляли 25 учнів 8-11 класів у визначених наукових відділеннях та відповідних секціях, - повідомили в управлінні освіти Калуської міської ради. 

Конкурсні випробування проходили в онлайн-форматі, під час яких учасники мали можливість продемонструвати свої знання, дослідницькі навички, уміння аналізувати й презентувати результати власних наукових досліджень.

Відповідно до сумарних результатів заочного оцінювання, постерного захисту та наукової конференції четверо конкурсантів вибороли І місця у своїх наукових секціях, ще четверо – посіли ІІ місця й восьмеро учнів – ІІІ місця.

Вітаємо звитяжців, які в конкурентній боротьбі здобули можливість брати участь у наступному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, а саме:

Софію ФРОНДЗЕЙ, вихованку гуртка ЦНТТУМ, ученицю 10 класу Калуського ліцею №6 (І місце в науковій секції загальної біології, керівник Олександра ГІРНЯК);

Вікторію КОЛОМІЄЦЬ, ученицю 11 класу Калуського ліцею №2 (І місце в науковій секції органічної хімії та біохімії, керівник Любов ГАВРИЛЮК);

Анну ФАБУЛЯК, ученицю 10 класу Калуського ліцею №5 (І місце в науковій секції охорони здоров’я, керівник Ольга МИХАЙЛОВСЬКА);

Амалію ТКАЧЕНКО, ученицю 11 класу Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка (І місце в науковій секції літературної творчості, керівник Ольга СЕРБІН).

Найбільша кількість учасників, які отримали призові місця в цьому конкурсі (одне І місце та п’ять ІІІ місць), навчаються в Калуському ліцеї імені Дмитра Бахматюка. По 3 переможці підготували в Калуському ліцеї №5 та Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Два призери навчаються в Калуському ліцеї №10 і по 1 переможцю – у Калуських ліцеях №2 та №3. Високі результати юних науковців є свідченням того, що молодь нашої громади має величезний потенціал і може бути конкурентоспроможною на глобальній арені.

За кожним успішним проєктом - наставники – учителі, які присвячують свій час та докладають титанічних зусиль, щоб підготувати учнів до високого рівня конкуренції. Саме вони відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні наукового потенціалу конкурсантів, оскільки не лише допомагають вибрати тему дослідження, а й спрямовують на правильні кроки-дії школярів у дослідженнях, навчають працювати з науковими джерелами, аналізувати отримані результати та оформлювати їх відповідно до академічних стандартів.

Подяка кожному науковому керівникові. Вони долають високі вимоги до рівня досліджень, постійно вдосконалюють педагогічні підходи та отримують величезне моральне задоволення, бачачи успіхи своїх вихованців.

Також варто відзначити наставників, які цьогоріч підготували найбільшу кількість переможців (по три) конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, а саме: Ольгу МИХАЙЛОВСЬКУ, учителя біології Калуського ліцею №5, та Галину ЛОЙОШ, учителя біології Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка.

Усім учасникам, переможцям та їхнім науковим керівникам бажаємо натхнення, нових відкриттів і досягнень у проєктах.

Інші новини