26o

Якісне і комплексне піклування про ментальне здоров’я населення - про це йшлося на нараді з надання психологічної і психіатричної допомоги

  • 2024.01.31 16:57
    • Громада
    • Спорт
  • 138

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я — У ПРІОРИТЕТІ!

Про якісне і комплексне піклування про ментальне здоров’я населення йшлося на нараді з надання психологічної і психіатричної допомоги, яка відбулася сьогодні, 31 січня, під головуванням заступниці міського голови Наталії Кінаш. Участь у ній взяли: директор КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради», головний експерт ДОЗ ОДА з психіатрії, психотерапії Мирон МУЛИК, представники лікувальних закладів та соціальних служб. 

- Із початком війни відчувається погіршення психологічного стану і загострення психологічних проблем. Для того, щоб людина отримала якісну допомогу, слід скоординувати роботу соціальної і медичної служб, — зазначила заступниця міського голови Наталія Кінаш.

Кількість людей, які потребують психологічної чи психіатричної допомоги — зростає. 1920 жителів громади упродовж минулого року отримували амбулаторно психіатричну допомогу.

Торік психолог Калуської ЦРЛ прийняв 1088 пацієнтів, надав 1592 консультації. У 182-х випадках рекомендовано консультація психіатра. Лікар-психотерапевт проконсультував 498 пацієнтів, психіатр — 330 пацієнтів.

Під спостереженням у психіатра Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги перебуває 1129 осіб, у нарколога — 1105 осіб, у дитячого психіатра — 676 дітей. Частина медичного персоналу закладу надає психологічну і психіатричну допомогу на первинному рівні.

Лікар-психіатр Калуської міської лікарні торік здійснив 4303 огляди громадян.

Кількість звернень — зростає. Сьогодні проблема ментального здоров’я чи комфорту зачіпає, без перебільшення, кожного. У групі ризику — військовослужбовці, члени їхніх сімей, внутрішньо переміщені особи, діти. Очікувано, що людей, які потребуватимуть допомоги, ставатиме дедалі більше.

Присутній на нараді директор КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради», головний експерт ДОЗ ОДА з психіатрії, психотерапії Мирон МУЛИК наголосив, що хороший результат може дати поєднання психологічної і медичної допомоги на первинних ланках. Адже більшість зі звернень до лікарів із соматичними порушеннями насправді мають психологічне підґрунтя.

У професійному товаристві також обговорили питання:

- визначення форм навчання для дітей із особливостями інтелектуального чи психічного розвитку;

- розширення можливостей надання психологічної і психіатричної допомоги у громаді;

- формування культури психічного здоров’я;

- співпраці соціальних служб і медиків для лікування, надання допомоги і подальшого супроводу людей, які можуть мати психологічні чи психічні розлади.

Окремо йшлося про потребу для соціалізації і розвитку дітей, які мають розлади аутичного спекту. Низка громад, зокрема, і Івано-Франківська, мають прогресивні реабілітаційні центри для дітей, які належать до цієї категорії. Ініціатива створення таких центрів найчастіше належить батькам. Наталія Кінаш наголосила, що громада готова всіляко сприяти батькам, і надати допомогу для створення такого центру.

У Калуській громаді є успішний досвід соціально-психологічної підтримки дітей із особливими потребами у комунальному закладі «Добродія Калуська». Широкий спектр послуг надають у Калуському міському центрі соціальних служб.

Лікарі, психологи і соціальні працівники наголошують: навіть у такий важкий час варто бути толерантними, піклуватися про ментальне здоров’я членів своїх сімей, переглянути упереджене ставлення до людей із особливостями інтелектуального чи психологічного розвитку. За будь-якої потреби і самим — звертатися до фахівців!

Інші новини