3 жовтня у Німеччині відзначається національне свято - День Німецької єдності. Цього дня 1990 року відбулось остаточне об’єднання двох німецьких держав у єдину Федеративну Республіку Німеччину зі столицею в Берліні.
У Калуської громади склались дружні стосунки з двома німецькими містами: Ліппштадт (Північний Рейн-Вестфалія) та Лар/Шварцвальд, що у Баден-Вюртембурзі. З першим на початку року укладено Меморандум про солідарне партнерство. З другим, наразі, триває процес погодження проєкту меморандуму.
Калушани щиро цінують моральну підтримку і надзвичайно вдячні за гуманітарну допомогу нашим партнерам, громадам і керівництву Ліппштадта (мер Арне Моріц) і Лара (мер Маркус Ібер). Дякуємо Вам! Ваша підтримка додає снаги і оптимізму у нелегкий для України час. Вітаємо вас із Днем Німецької єдності і віримо у неминучу близьку Перемогу України і Європи!