В Україні створено чат-бот «Воби2» — чат-бот-тест з правил поведінки під час війни для дітей віком від 9 років.
З допомогою чат-боту можна перевірити, що саме знають діти про небезпеки воєнного часу. Якщо ж чогось не знають, то «Воби2» навчить як не опинитися в ситуаціях, які загрожують життю, і як діяти ефективно, навіть потрапивши у скруту. Чат-бот доступний у Telegram (https://t.me/voby2_bot) і має власну сторінку (https://voby2.com.ua/).
На кожному з трьох рівнів гри на дітей чекають питання, варіанти відповідей, коментарі віртуального експерта та цікаві історії. Виклад матеріалу не переобтяжений термінами й складними поняттями, супроводжується тематичними ілюстраціями, і головне — має практичне спрямування. Використання чат-боту в освітніх цілях інформаційно підтримує Міністерство освіти і науки України.
Тексти для чат-боту було складено на основі правил поведінки, опублікованих ДСНС та Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. В якості експертів ми залучили:
● Олександра Білецького — військового експерта, голову Української Військової Варти»;
● Миколу Синюшка — дитячого психолога;
● Василя Кашубу — засновника Курсів першої допомоги CAB у Львові, інструктора Всеукраїнської ради реанімації.
Серед основних тем чат-боту такі: евакуація; повітряна тривога; поведінка у випадку перебування поряд з місцем вуличних боїв, мінометного та артилерійського обстрілів; мінна (не)безпека; дії у випадку руйнування будинку та потрапляння під завали; перша домедична допомога при подряпинах, саднах, порізах, артеріальній та венозній кровотечах, термічних та хімічних опіках тощо; правила виклику швидкої допомоги; орієнтація у просторі й передача координат місцезнаходження; перебування в окупації; потрапляння в заручники, виживання; небезпеки, які можуть спіткати після деокупації територій тощо.
Вже зараз, з його допомогою перевіряють свої знання та навчаються більше 5000 дітей. Чим більше маленьких і юних українців і українок будуть обізнані з правилами поведінки цивільного населення, тим більше шансів на порятунок життів отримає Україна.
Діти можуть не тільки здобути корисні знання – серед тих, хто до 15-го грудня, пройде тест і дасть правильні відповіді на всі питання, буде розіграно 5 смартфонів.
Більше інформації на сайті.