32o

Відкрили меморіальну дошку загиблому Героєві Віталію Поліщуку

  • 2024.02.19 17:05
    • Актуально
    • Громада
    • Звіт міського голови
    • Герої не вмирають
  • 143

 19 лютого на фасаді Калуського ліцею № 6 відкрили інтерактивну меморіальну дошку полеглому Захиснику Віталію Поліщуку.

   Завтра минає рік, як Віталій, самовіддано боронячи Україну від московської навали, долучився до Небесного воїнства. 36-річний Герой загинув 20 лютого 2023 року в районі населеного пункту Білогорівка Бахмутського району Донецької області внаслідок скидання ворогом гранат із квадрокоптера, зазнавши поранень, несумісних із життям... Віталій Поліщук пішов на війну у перший же день повномасштабного вторгнення росії. Вірний військовій присязі, самовіддано служив солдатом 8 окремого гірсько-штурмового батальйону 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» в/ч А4267. Та на жаль, осколок ворожої гранати обірвав життя Героя...

   Сьогодні віддати данину шани захисникові прийшли учні і вчителі його рідної школи, представники влади і громадськості, духовенство. Честь відкрити пам’ятну дошку надано мамі Захисника і заступниці міського голови Надії Гуш.

 «Віталій воював у складі наших легендарних «Едельвейсів». Він мужньо бився з ворогом і загинув у найгарячішій на той час точці війни – під Бахмутом. Наш святий обов’язок – ніколи не забути. Пам’ятайте про це, діти!» - Надія Гуш.

   ...Важко було стримувати сльози, слухаючи спогад мами про загиблого сина. Мар’яна Ковальчук, співзасновниця ГО «Спогади крізь віки» повідомила, що організація зараз працює над створенням інтерактивних дощок про захисників Маріуполя, які трагічно загинули в Оленівці: «Вони не калушани, але всі вони – НАШІ ГЕРОЇ. Мусимо про всіх пам’ятати!» Уже семеро випускників 6-ї школи не повернулися з російсько-української війни. (Володимир Васічко загинув ще 40 років тому в Афганістані).

   Директорка ліцею Віра Притуляк зазначила, що надусе хоче, аби пам’ятна дошка Віталієві Поліщуку стала останньою, відкритою на фасаді школи загиблим Героям. Калушани пам’ятають про подвиг Воїнів і берегтимуть цю пам’ять, скільки б не минуло часу...

Інші новини