32o

Відкрили та освятили оновлену плебанію, яка діятиме при костелі св. Валентина

  • 2024.04.29 17:50
    • Культура
  • 78

28 квітня у Калуші відкрили та освятили оновлену плебанію парафіяльного костелу святого Валентина за участю Архієпископа Римо-католицької церкви Мечислава Мокшицького.

Відкриттю плебанії передувала вечірня меса. Присутній на відкритті заступник міського голови Богдан Білецький подякував священнослужителям римо-католицької громади за сприяння та відновлення духовного осередку, що слугуватиме місцем проведення зустрічей, семінарів, реколекцій. Спорудження плебанії здійснювалося коштом Галицького деканату Римо-католицької церкви та громади костела.

Заступниця міського голови Надія Гуш підкреслила активну співпрацю римо-католицької парафії з іншими релігійними спільнотами та безпосередню активну участь  настоятеля римо-католицького костелу святого Валентина ксьондза-пробоща Романа Стадника у духовному житті Калуської громади.

Архієпископ Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький вручив відзнаку з Ватикана керівництву громади та підкреслив важливість співпраці релігійних громад та органу місцевого самоврядування.

Ще у січні 2022 року міська рада, безпосередньо міський голова Андрій Найда та перший заступник Мирослав Тихий, звернулася до Курії Львівської архідієцезії щодо належного утримання будівлі. У березні повинні були розпочати реконструкцію. Та, у зв’язку з початком війни, тільки у червні за участю настоятеля отця Романа Стадника будівельники приступили до роботи.

28 квітня 2024 року плебанія офіційно відкрила свої двері для римо-католицької парафіяльної громади в Калуші.

Інші новини