18o

Відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню у Калуській громаді

  • 2022.05.10 16:30
    • Актуально
    • Громада
    • Архітектура
  • 305
Сьогодні відбулося засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які підлягають перейменуванню.

☑Цій зустрічі передувала велика робота з вивчення назв топонімів всіх населених пунктів нашої Калуської громади.

????️Працювали і фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади.

????️ Керувалися критеріями, зокрема: історія походження назви, її приуроченість, а якщо йдеться про особистість – то бралися до уваги її прижиттєві принципи, ставлення до України та особистий внесок в її розвиток.

⬆️Головне завдання, яке поставлено було перед робочою групою, чітко сформульоване в самій її назві. Відповідно – обговорили всі пропозиції від учасників засідання та визначилися з переліком назв вулиць, які, на консолідовану думку робочої групи, першочергово підлягають перейменуванню.

❗Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова. А в сільських населених пунктах відповідно: Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева; Вістова – 9 травня; Мислів – Дружби, Ковпака; Пійло – Ковпака, Семанишина; Ріп’янка – 1 травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська; Тужилів – 9 травня.

????Весь перелік вулиць згідно з протоколом засідання робоча група передасть до профільної комісії міської ради з рекомендацією їх перейменування.

⚠️Щодо нових назв – то слід зазначити, що це буде відбуватися у відповідності до чинного законодавства. В першу чергу йдеться про Закон України «Про присвоєння юридичним особам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат історичних подій», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», які передбачають у таких випадках прийняття рішень після громадського обговорення кожного конкретного випадку.

А ще до участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку.

Тим часом з пропозиціями щодо перейменування вулиць наші мешканці вже висловлюються.

????Створюють відповідні петиції, діляться думками в соціальних мережах. Усі вони заслуговують на увагу і будуть зібрані та подані для обговорення і прийняття рішень.

Інші новини