02 листопада 2022 року члени спостережної комісії виконавчого комітету Калуської міської ради відвідали ізолятор тимчасового тримання №3 (м. Калуш) ГУНП в Івано-Франківській області.
Начальник ІТТ №3 ГУНП в Івано-Франківській області Роман Коршовський розповів представникам спостережної комісії про роботу працівників ізолятора, правила перебування затриманих в ізоляторі, їхні права та обов’язки. Роман Васильович проінформував також, що за 8 місяців 2022 році в ІТТ № 3 утримувалось 93 ув’язнених з них:
- арештованих – 38;
- затриманих – 19;
- засуджених – 31;
- адмінарештованих – 5.
Члени спостережної комісії ознайомились з матеріально-побутовим, медико-санітарним забезпеченням, умовами утримання осіб в ІТТ, оглянули камери та допоміжні приміщення, в яких перебувають утримувані особи.
Камери ІТТ обладнані одноярусними ліжками, санітарно-гігієнічними приладами: чашами Генуя, умивальниками, які відгороджені установленими перегородками висотою 1,5 м. та дверцятами, що відчиняються назовні. У камерах є надійно прикріплені до підлоги столи для приймання їжі, лави (табуретки). Камери забезпечені достатнім електричним та природним освітленням. На вікнах камер встановлені силові грати, на дверях - замки камерного типу, які зачиняються автоматично. Такі ж замки встановлені на вхідних дверях ІТТ, дверях виходу в прогулянкові дворики і на прохідних решітках коридорів.
В ізоляторі утримувані особи забезпечуються трьохразовим гарячим харчуванням.
З 04.08.2022 року наказом начальника ГУНП в Івано-Франківській області функціонування ІТТ № 3 (м. Калуш) тимчасово призупинено у зв’язку з проведенням капітальних робіт та приведення приміщення ІТТ до вимог європейських стандартів.
Крім того, на засіданні було розглянуто три питання, що стосувалися працевлаштування звільнених з місць позбавлення волі та осіб, які були засуджені до покарання не пов’язаного із позбавленням волі; кількість осіб, які звільнені з місць позбавлення волі за III квартал 2022 року та умовно-дострокове звільнення особи з місць позбавлення волі.
Довідка
Ізолятор тимчасового тримання №3 є спеціальною установою поліції для тримання затриманих за підозрою в скоєнні злочину осіб, взятих під варту, засуджених, осіб які прибули з СІЗО та УВП у зв’язку із розглядом справи в суді або проведенні з ними слідчих дій та адмінарештованих.
ІТТ розташований на першому поверсі приміщення Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, побудованого у 1992 році. Ізолятор має 4 камери, які розраховані на одночасне утримування 8 осіб.