14o

Безбар’єрність - простір рівних можливостей: у Калуській громаді активно триває робота

  • 2025.04.26 08:09
    • Громада
    • Безбар'єрність
  • 31

У Калуській громаді триває активна робота над створенням безбар’єрних маршрутів у межах флагманського проєкту, до якого, окрім нашої громади, увійшли ще 14 громад України.

На попередньому засіданні Ради безбар’єрності було затверджено перший пріоритетний напрямок безбар’єрного маршруту — від вулиці Івано-Франківської до Калуської ЦРЛ.

Сьогодні, 25 квітня, під час чергового засідання Ради, затверджено ще один безбарʼєрний маршрут вулицями Пекарська, Каракая, Окружна, Долинська, який охоплює підходи до КНП «Калуська міська лікарня КМР» та КНП «Стоматологічна поліклініка КМР». 

Варто зазначити, що територія міської лікарні перебуває у критичному стані, а поруч із нею розташований геріатричний центр, для якого питання безбар’єрності теж є вкрай актуальним. Не менш важливим об’єктом є стоматполіклініка, адже стоматологічні послуги там отримують багато мешканців нашої громади, в тому числі й ветерани війни. 

У перспективі — облаштування тротуарів, пониження пішохідних переходів, встановлення пандусів, з’їздів тощо. "Це проєкт другої черги, сподіваємося і на його успішну реалізацію", - зазначив міський голова Андрій Найда.

Однією з умов участі в проєкті є залучення приватного сектору. Зокрема, готуватимуть звернення до підприємців громади з проханням створювати безбар’єрні умови для своїх закладів. 

Кошти, передбачені державою на реалізацію безбар’єрних маршрутів в рамках проєкту, мають бути освоєні до кінця поточного року. Тож робота триває.. 

Під час обговорення сьогодні також виокремили потребу у розвитку економічного напряму безбар’єрності. Зокрема, на офіційному сайті Калуської міської ради в розділі «Безбар’єрність» заплановано створення двох нових підрозділів – «Економічна безбар’єрність» та «Гранти безбар’єрності». 

У цих розділах буде розміщено інформацію про оподаткування та відповідні пільги, контактні номери для консультацій із податкових питань, інформацію про гранти для ветеранів та членів їхніх родин, програми компенсацій за працевлаштування людей з інвалідністю та ВПО.

А відповідальні фахівці структурних підрозділів, установ та комунальних підприємств Калуської міської ради при підготовці грантових заявок включатимуть заходи з безбар’єрності.

Також обговорили ключові потреби, що стосуються інформаційної безбар’єрності.

Серед визначених — адаптація офіційних вебресурсів громади до стандартів доступності (зокрема, WCAG). Заплановано: 

встановлення тактильних табличок (шрифт Брайля, рельєфні схеми);

проведення інформаційних зустрічей/тренінгів у доступній формі;

виготовлення друкованих інструкцій та брошур зі збільшеним шрифтом і гарячими лініями соціально важливих установ;

облаштування інформаційних стендів з актуальними оголошеннями та цифрових інтерфейсів у публічних місцях (аптеки, лікарні, установи).

Окремо на засіданні обговорили виклики й потреби, які стоять перед установами освіти, культури, медицини, спорту та ЦНАПом. Попередньо фахівці проаналізували ситуацію в своїх закладах і сьогодні презентували результати.

У багатьох закладах наявні однакові потреби у:

-встановленні пандусів;

-облаштуванні вертикальних підйомників;

-створенні інклюзивних санітарних кімнат;

-розширенні дверних прорізів; 

-відповідний благоустрій територій. 

Принагідно зазначаємо, що питання створення безбарʼєрних умов у громаді – масштабне, навіть враховуючи те, що багато вже реалізовано. "Тож ми також виокремлюємо маршрути, території та заклади, де поступово будуть здійснюватися заходи з безбарʼєрності коштом місцевого бюджету", - поділився Андрій Найда.

Інші новини