-4o

Про підсумки «навздоганяючої» вакцинальної кампанії на нараді з лікарями закладів охорони здоров’я з питань імунопрофілактики

  • 2025.02.14 12:49
    • Громада
    • Охорона здоров'я
  • 338

13 лютого 2025 року в Калуському районному відділі ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» під головуванням начальника відділу Івана Чабана проведено підсумкову нараду з лікарями закладів охорони здоров’я з питань імунопрофілактики.

Лікар–епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Ольга Штогрин доповіла присутнім стан виконання обсягів запланованих щеплень в розрізі національного календаря по району та по закладах охорони здоров’я, а також підвела підсумки «наздоганяючої» вакцинальної кампанії від кашлюка, дифтерії та правцю.

Акцентовано, що вчасно проведений комплекс щеплень в розрізі рутинної вакцинації залишається одним з найактуальніших складників захисту індивідуального здоров’я як кожного громадянина зокрема, так і населення в цілому, оскільки достатній рівень колективного імунітету стає можливим, коли відсоток охоплених щепленнями осіб сягає необхідних показників. 

Згідно Національного календаря щеплень обов’язкова профілактична вакцинація передбачена від 10 інфекційних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правцю, кору, епідемічного паротиту, краснухи та гемофільної інфекції типу В і є безкоштовною. Це стосується також і постконтактної вакцинації від сказу, який може виникати внаслідок укусів чи ослинення тваринами.

Існують також вакцини і проти інших інфекцій, щеплення від яких проводяться за епідемічними показами при ускладненні епідситуації або при відвідуванні ендемічних районів, особам з груп ризику, пов’язаних з окремими професіями чи за станом здоров’я або за особистим бажанням громадян. Такі вакцини можна придбати в аптечній мережі за власні кошти.

В загальному по району показники охоплення рутинною вакцинацією серед дитячого населення раннього та дошкільного віку в основному задовільні, зокрема це стосується таких захворювань, як туберкульоз, поліомієліт, кашлюк, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит, краснуха і становить близько 85-95%, як і передбачено наказами МОЗ України. Проте, чим старший вік дітей, показник ревакцинації від окремих інфекцій знижується. Цьогоріч завдяки «наздоганяючій» вакцинальній кампанії показник ревакцинації від дифтерії та правцю серед дорослих покращився. Всього під час кампанії в районі проведено 4962 щеплення, в тому числі 4021 дорослим особам.

В процесі наради обговорено причини (з прив’язкою до кожного закладу охорони здоров’я) недотримання обсягів щеплень, які мали місце.

Наведено приклади захворюваності на кашлюк серед дітей, які реєструвались в 2024 році та наголошено, що 84% з них не отримали повного об’єму щеплень згідно віку,. 

На завершення завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних хвороб Тетяна Чернієнко подякувала колегам за результативну роботу, а також висловила сподівання подальшої співпраці.

 Відмічено роботу фахівців КНП «Калуський міський ЦПМСД КМР», КНП «Войнилівський ЦПМСД Войнилівської селищної ради» та ФОП Іванюк Н.С. по виконанню обсягів щеплень задекларованих осіб, як найкращу серед закладів охорони здоров’я району, а також КНП «Калуська ЦРЛ», особливо пологового відділення за високий показник вакцинації новонароджених від туберкульозу та травматологічного відділення за якісну антирабічну та протиправцеву допомогу населенню.

Вирішили відповідально підбирати контингенти для планування щеплень та до подачі звітності, а також посилити санітарно-освітню роботу з батьками-відмовниками задля покращення показників охоплення щепленнями, а також дотримуватись ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», яка передбачає недопущення в організовані дитячі колективи без необхідного комплексу щеплень.

Інші новини