37 років минає від тієї весняної ночі, коли на ЧАЕС сталася страшна аварія.
Відтоді 26 квітня для усього світу став втіленням скорботи за жертвами трагедії та вшанування героїзму усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Аварія забрала життя і здоров’я тисяч людей, спричинила екологічне лихо. В час смертельної небезпеки у перші ряди боротьби стають найвідважніші і найвідповідальніші, серед яких були 54 калушанина, які брати участь у гасінні пожежі.
Не шкодуючи себе, ризикуючи власним життям, вони всі разом захистили світ від радіаційного лиха. З Прикарпаття на Київ вирушили 17-го липня. Вже наступного дня чоловіків відправили на четвертий реактор. 48 днів і ночей солдатської служби у Чорнобильській зоні. Багато з учасників ліквідації, на жаль, уже відійшли у вічність.
Світла пам’ять усім, хто через хвороби, спричинені радіацією, не дожив до цього дня. Низько схиляємо голови перед усіма ліквідаторами. Ваш героїзм, самопожертва і людяність заслуговують на найвищу повагу і вдячність. Щиро бажаю Вам і Вашим близьким міцного здоров'я, добра, миру й людської вдячності! Нехай ваше життя буде довгим, без негараздів і хвороб.
Нехай ніколи не повториться шлях чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.
Сьогодні наші захисники та захисниці, не жаліючи життя свого, боронять рідну землю-неньку Україну від російського агресора і знову стояти на охороні всього світу від нового радіаційного лиха.
З повагою міський голова Андрій Найда