Кілька мішків калуської солі випарили із ропи і – відправили водою у Галич.
Історична реконструкція «Сплав солі» відбулася сьогодні на Домбровському кар’єрі. Це – результат співпраці у культурній сфері Калуської і Галицької громад. Дійство відбувається із нагоди 1125-річчя першої письмової згадки про Галич.
Приємно, що «Сплав солі» уже стає доброю традицією. Торік сіль сплавляли на річці Лімниці. Цього року локацію змінили на Домбровський кар’єр.
— Тут колись добували калійну руду, тепер вміст солей у ропі — дуже високий. Наразі є проекти, які передбачають видобуток солі навіть безпосередньо із ропи у кар’єрі. Я упевнений, що це буде відновлено, — каже Калуський міський голова Калуша Андрій Найда.
Присутніх чекало колоритне дійство, «родзинкою» якого було, власне, випарювання солі, доставка її до човна і сплав. Колись схожим методом калуську сіль доставляли до Галича, де продавали на місцевому базарі.
- Йдеться про події ХІІ століття, тому, звичайно, небагато відомостей про цей процес до нас дійшло. Але Калуш і Галич пов’язані історично, і це треба підтримувати, – каже гендиректор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник.
Випарити із місцевої криничної ропи калуську сіль власноруч спробував і краєзнавець Василь Фіцак. Він каже: сіль – чудова.
- Вона оригінальна тим, що випарена, а не добута у шахті, як, наприклад, сіль бахмутська. Але вона має приємну текстуру, - розповідає Василь Фіцак.
Гостям дарували мішечки із автентичною калуською сіллю.
Присутніх також частували благодійним бограчем: кошти спрямують на допомогу ЗСУ.
Сіль пливтиме до Галича майже добу: завтра вдень її зустрінуть у княжому місті. Сам «князь Галицький».
Пишаймося нашим минулим! У нім – наша слава і гордість!