25 серпня 2022 року, напередодні відзначення 166-ї річниці від дня народження видатного українського поета, прозаїка, драматурга, літературного критика, публіциста, перекладача та громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка, в Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка, відбулась презентація книги «Іван Франко і Голинь», калуської письменниці, філологині, просвітянки, членкині Національної спілки письменників України і Національної спілки краєзнавців України – Оксани Степанівни Тебешевської. Допомагали авторці модерувати захід голинські ліцеїсти Богдана Качак та Стас Баран.
Привітати Оксану Тебешевську з виходом її чергової книги прийшли – заступник міського голови Надія Гуш, начальниця управління культури, національностей та релігій міської ради Любов Джуган, голинський активіст Дмитро Жекало, голова голинського оередку «Просвіти» Микола Солдат, голова Калуського міськрайонного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" Леся Кирилович, старший науковий співробітник краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів та багато інших пошановувачів її таланту.
Книжка розповідає про Івана Франка і дотичність його імені до села Голинь на Прикарпатті, про спорудження тут пам`ятника Каменяреві, про добротворця Миколу Жекала, завдяки якому цей пам`ятник постав. На її сторінках читач знайде і спогади та враження відомих людей про пам`ятник, а також познайомиться з Франкіаною авторки книжки, яку складають вірші, поема, спогад, наукові розвідки, відгуки, рецензії, пов`язані з Франком і його родиною. Авторка розпочинає книгу історичним розлогим екскурсом, під назвою « Його духа печать», про створення пам`ятника І. Я. Франкові від ідеї до чину освячення на постаменті та велелюдного відкриття. Пані Оксана наголошує, що пам`ятник, який постав завдяки мешканцю Канади, уродженцю Голиня Миколі Івановичу Жекалу та голинським активістам, як місце сили українського духу, як величний знак справжності українства в селі, як символ єдності поколінь.
Другий розділ книги «Відомі люди про пам`ятник Каменяреві в Голині» містить відлуння значення цієї непересічної події у словах професорки Оксани Франко, голинського активіста Дмитра Жекала, «голосу Майдану» Володимира Гонського, видатного майстра слова Олекси Різника, художниці, уродженки Голиня Емілії Бережницької, скульптора Ігоря Семака, просвітянки Лесі Кирилович та інших.
У третьому розділі книги під назвою «Моя Франкіана» авторка постає перед читачем і в поетичних творах, і в прозі, і в наукових дослідженнях, і в літературознавчих та краєзнавчих рецензіях та відгуках. Новою і цікавою є описана в книзі «Франко і Голинь» історія створення пісні «Франкова родина» (слова Василя Ганущака, музика Романа Бревка). Світлини, вдумливо підібрані і подані авторкою до книги, яскраво ілюструють тексти, ніби доповнюють їх зміст світосприйняттям франкових подій у Голині.
Талановита праця Оксани Тебешевської у цій книзі, інших краєзнавчих дослідженнях авторки є для нас взірцем глибоко пережитого почуття любові до всього українського, рідної землі, своєї родини, земляків до постаті геніального Івана Франка.
Книга «Іван Франко і Голинь», написана з любов`ю Оксаною Тебешевською, суттєво доповнить українське франкознавство, збагатить прикарпатські краєзнавчі студії та буде добрим супутником життя для української громади в Україні і за її межами.