Сьогодні, 11 вересня, у приміщенні центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка відбувся обласний семінар-нарада директорів, заступників директорів з виховної роботи, бібліотекарів закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти на тему «Сучасна бібліотека – інноваційний простір для здобувачів освіти».
Сучасна бібліотека – це більше, ніж просто книгозбірня. Це – місце розвитку середовища, іноваційного поштовху, творчих зустрічей, які породжують креативні ідеї. І Калуш, як місце проведення обласного семінару, обрано не випадково. На переконання директора департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктора Кімаковича, Калуш має чим поділитися: своїми доробками, як організувати новий простір, новий спосіб контактування з відвідувачами у бібліотеках: «За грантові кошти було закуплено обладнання для професійно-технічних закладів та деяких коледжів; оновлюватимуться бібліотечні фонди й інфраструктури бібліотек. І, власне, сьогодні в Калуші маємо чудову нагоду обговорити нові можливості бібіліотек, організацію простору, роботу з молоддю».
Учасників поважного зібрання привітала заступниця міського голови Надія Гуш.
Після вступної частини гості розділились на групи і працювали у трьох лінійках на окремих локаціях. Господарі запропонували для обговорення три теми. Зокрема, директорка КЗ «Централізована бібіліотечна система Калуської міської ради» Наталія Воробець розповіла про історію становлення центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка: від ідеї до втілення. Завідувачка відділу інформатизації та новітніх технологій бібліотеки Тетяна Лантвіт поділилася досвідом «Сучасна бібліотека – ХАБ цифрової освіти». Про бібліотеку, як іноваційний простір для сучасної молоді, говорила завідувачка бібліотеки-філії для дітей Лілія Барнич. З боку гостей досвідом функціонування молодіжних студентських просторів поділились представниці молодіжного центру «Параграф» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ірина Хомей і Софія Піндус.