Під головуванням першого заступника міського голови Мирослава Тихого за участю заступника міського голови Наталії Кінаш, секретаря Калуської міської ради Віктора Гільтайчука, керуючого справами Олега Савки відбулась виїзна нарада в міську лікарню щодо включення в роботу системи централізованого постачання кисню в інфекційному відділенні.
Централізоване постачання кисню в закладі було відсутнє протягом тридцяти років. Окигенація проводилась кисневими подушками та концентраторами.
З появою коронавірусної хвороби, різко зросла кількість киснезалежних пацієнтів. В інфекційному відділенні Калуської міської лікарні розведено 48 кисневих точок. Постачання кисню проводилось шляхом щогодинної заміни балонів, що створювало як технічні незручності(при заміні балону різко знижувався тиск в лінії кисню до відділення, що давало збої в безперервній роботі кисневих точок й впливало на самопочуття пацієнтів медичного закладу), так і додаткові навантаження для технічного працівника.
З запуском кріогенної ємкості з газифікатором для кисню об’ємом 3 тисячі літрів вартістю 1 млн 170 тисяч гривень, цю проблему усунуто.
Особливо це стало дуже вчасною подією на фоні різкого зростання захворюваності на COVID – 19 (третя хвиля) по всій Україні. Потужності Львівського хімічного заводу, який постачає газифікований кисень у лікувальні заклади Калуської міської територіальної громади, є обмежені. Дефіцит відчувають усі заклади області. Та завдяки рідкому кисню, який благодійно постачає ТзОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», та введенні в дію даної установки, в Калуській міській лікарні значно зменшиться споживання газифікованого кисню.
Калуська міська рада висловлює щирі слова вдячності:
Народному депутату України Едуарду Прощуку, який сприяв виділенню державних коштів на так звану «кисневу» субвенцію для Івано-Франківської області, в тому числі і для наших закладів. На ці кошти були придбані кисневі ємкості для Калуської міської лікарні (1170 тис гривень) та Калуської ЦРЛ (900тис гривень).
- Керівництву ТзОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», генеральному директору п. Івану Підсадюку та його заступнику п. Яремі Рудику за надану благодійну допомогу та сприяння в проектуванні, розведенні ліній кисню та підключенні цих кисневих ємкостей;
- начальнику азотно-кисневої станції ТзОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Михайлу Кизимишину та очолюваному ним колективу;
- начальнику ремонтно-механічного управління ТзОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»Володимиру Хоменко та очолюваному ним колективу;
- головному інженеру проектного відділу ТзОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» пану Роману Долошицькому.
А також
- керівнику приватного підприємства «Кахелина» Ярославу Чернюку;
- приватному підприємцю Миколі Дутці;
- приватному підприємцю Миколі Храновському та його працівникам, які в складних погодних умовах проводили роботи з підготовки місця для встановлення кисневої ємкості;
- керівнику СП «Будучність» Роману Павліву;
- керівнику ТДВ «Карпатнафтобуд» Роману Безрукому.
Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо мінімізувати негативний вплив пандемії коронавірусу на здоров‘я нашої громади.