5o

Увага! Діє заборона лову щуки

  • 2024.02.22 09:56
    • Надзвичайні ситуації
  • 77

Відповідно до наказу Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області №4 від 09.02.2024 року,згідно нових правил любительської та спортивної риболовлі, з 15 лютого в Україні вводиться заборона на лов щуки, яка триватиме до 31 березня.

Ця обставина спонукає попередити, що вилов щуки під час нерестової заборони тягне за собою серйозну відповідальність. За кожну незаконно здобуту щуку стягується шкода у розмірі – 3468 грн. Також порушнику може бути призначено адміністративний штраф у розмірі до 3400 грн. Повторне заподіяння шкоди та грубе порушення правил риболовлі тягне за собою кримінальну відповідальність.

Щука – бажаний видобуток для рибалок-аматорів, а її лов – захоплююче заняття. Але є періоди, коли цей вид перебуває під особливою охороною. 

Охоронні заходи пов’язані з початком нересту цього виду. Щука йде на нерест раніше інших риб, оскільки вона не така вимоглива до прогріву води, а іноді нереститься навіть під кригою. Прісноводна хижачка дуже важлива для балансу іхтіофауни, вона є свого роду регулятором: знищує малоцінну дрібницю, хворих та ослаблених риб, що сприяє кращому зростанню цінних видів та оздоровленню їх популяцій.

Заборона лову щуки – це обмеження або заборона на лов риби з виду щука, в певний період часу або на певній території. Такі обмеження можуть бути встановлені з метою збереження популяції щуки та підтримання екосистеми в здоровому стані. Зазвичай заборона лову щуки встановлюється на певний період, коли риба активно розмножується або коли її популяція знаходиться під загрозою вимирання.

Нерест щуки триває близько десяти днів, потім, ще приблизно тиждень, вона «хворіє» і приходить до тями після виснажливого процесу виробництва потомства. Відразу після цього зубаста починає активно харчуватися, відновлюючи витрачені сили та від’їдаючись. У цей період часу вона реагує на будь-яку приманку, що потрапляє в поле її зору — чи то блешня, воблер чи силікон. Отже, щоб потрапити на це свято, треба почекати. Закінчення заборони лову щуки — 31 березня.

 

Інші новини