Як показує досвід, найбільш дієвим способом уникнення трагедій є елементарне дотримання громадянами правил пожежної безпеки. Для запобігання пожежам у житловому секторі слід чітко виконувати рекомендації фахівців. Найчастіше загоряння у будинках відбуваються через перенакалювання печі, тріщини у кам'яній кладці, застосування для розпалювання горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки жарин. У сильні морози печі нерідко топлять тривалий час, в результаті чого відбувається перегартовування окремих їх частин. Якщо підлога перед топкою дерев'яна, необхідно прибити до неї металевий лист розміром 50x70 см. Не зберігайте на горищі поблизу комина горючі матеріали. Ні в якому разі не залишайте розпалену піч без догляду й не доручайте це дітям. Перед початком опалювального сезону перевірте її, а за необхідності - прочистіть димар. Взагалі, такі профілактичні огляди потрібно здійснювати не менше двох разів на рік.
Чимало пожеж виникає і через несправність чи неправильну експлуатацію електроприладів. Щоб запобігти біді, варто пам'ятати:
- - не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
- - при експлуатації серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були правильно встановлені, обмежте дітям доступ до них;
- - відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
- - не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
- - не перевантажуйте електричні мережі, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;
- - не застосовуйте саморобних некаліброваних плавких вставок у запобіжниках електричного струму.
Не забувайте, що лише дотримання правил пожежної безпеки допоможе врятувати людські життя та матеріальні цінності від зазіхань вогняної стихії!