8o

Три мільйони гривень на ЗСУ, звіти комунальних підприємств, замість ліцею — гімназія. Завершилася 85-а сесія Калуської міської ради

  • 2025.03.27 16:18
    • Громада
  • 66

Три мільйони гривень на ЗСУ, звіти комунальних підприємств, замість ліцею — гімназія. Завершилася 85-а сесія Калуської міської ради
Сто одинадцять основних і п’ять додаткових питань винесено на розгляд 85-ї сесії Калуської міської ради. Пленарне засідання відбулося сьогодні, 27 березня, під головуванням секретаря Калуської міської ради Віктора Гільтайчука.


Почесною грамотою і медаллю «За гідність та патріотизм» нагороджено командира патрульного батальйону однієї з військових частин, підполковника Петра Бойка.
Ухвалено рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади» (посмертно) полеглим на війні Героям:
- Любомирові Базиляку;
- Романові Горину;
- Олегові Івахнюку;
- Андрієві Красію;
- Андрієві Росоловському;
- Любомирові Синяку;
- Сергієві Скороходу.


Із Програми підтримки ЗСУ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України субвенційно спрямують 2,670 млн гривень на потреби восьми військових частин. Гроші спрямують на придбання засобів РЕБ, засобів управління БПЛА та дронів. Від початку року, з урахуванням сьогоднішнього рішення, із зазначеної програми спрямовано 7,848 млн гривень для 24-х військових частин.


Депутати міської ради не підтримали проєкти рішень «Про призупинення рішення виконавчого Комітету Калуської міської ради від 16.12.2024 року №321 «Про встановлення тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення КП «Калуська енергетична Компанія» у зв’язку з проведенням перевірки щодо правильності нарахування тарифів» і «Про пролонгацію терміну дії Порядку відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги, які надаються на території Калуської МТГ». Водночас, доповнили перелік послуг, які надає Центр надання адмінпослуг. Відтепер там прийматимуть документи на отримання одноразових грошових допомог для часткового покриття витрат на оплату послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Документи прийматимуть і у тих старостинських кругах, де є віддалені роботі місця Центру, і доступна послуга із водопостачання.


Про порядок часткової компенсації витрат на оплату послуг з централізованого водопостачання та водовідведення — тут.


Узяли до уваги звіти про роботу у 2024 році комунальних некомерційних підприємств «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради», «Калуська міська лікарня Калуської міської ради», «Стоматологічна поліклініка Калуської міської ради»,а також Калуського міського центру соціальних служб. Презентовано і звіти про роботу комунальних підприємств «Міськсвітло», «Екоресурс», «Спорт-арена», «Ритуальна служба», «Калушавтодор», «Калуський муніципальний ринок», «Міський інформаційний центр», «Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка».
Директор КП «Екоресурс» Олександр Смолянський звернувся до депутатів із пропозицією розробки механізму поворотної допомоги для КП із місцевого бюджету. Це дасть можливість підприємствам розвиватися.


Директорка КП «Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка» Анастасія Мармуш звернулася до депутатів комісійно обстежити стан парку. Кілька атракціонів не працюють через незадовільний технічний стан. Через це не надають на прокат човни. Потребують оновлення і катамарани.
Анастасія Мармуш також повідомила, що торік 98 тис. гривень витратили на зрізування аварійних дерев. 35 древ зрізано. До видалення — ще 35 дерев. Ведуть перемовини з підприємцем, який запропонував узамін за деревину виготовлення лавок, брусів для парку.


Калуська громада розширює коло партнерів серед закордонних і українських громад, а також — громадських організацій. Депутати погодили Меморандуми про солідарне партнерство між Калуською міською територіальною громадою та містом Мерельбеке-Мелле (Бельгія) і про співпрацю та співробітництво між громадською організацією «Центр розвитку та співпраці громад» та Калуською міською радою. Другим етапом участі у проєкті «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» є співпраця із Іларіонівською селищною територіальною громадою (Дніпропетровська обл.).


Калуська міська рада прийняла звернення до Президента України і Верховної Ради України щодо зняття з розгляду проєкту Закону України №4298, який, на думку депутатів, суттєво обмежує ефективність місцевого самоврядування.


У новій редакції затверджено Положення про громадські слухання в Калуській міській територіальній громаді. Документ привели у відповідність до вимог нещодавно підписаного Президентом України Закону «Про народовладдя на рівні місцевого самоврядування». Конкретизовано поняття жителів громади, предмету, ініціаторів громадських слухань, а також — механізми правового регулювання процедури організації і проходження громадських слухань, реакції на рішення слухань. Основною новелою є визначення жителя територіальної громади. Це всі жителі, які зареєстровані або проживають у громаді, або зареєстровані як ВПО, віком від 14 років. Ці люди зможуть брати участь у громадських слуханнях.


У нову редакцію документу пропонують додати і норми, зумовлені Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Зокрема, передбачено отримання низки погоджень. Окрему увагу приділять реєстрації учасників слухань: у разі оголошення повітряної тривоги людям повинні гарантувати належне за розміром укриття.


Іншими рішеннями депутати перепрофілювали у гімназію Ріп’янський ліцей, а також встановили доплати за роботу в несприятливих умовах праці педагогічним працівникам закладів дошкільної та позашкільної освіти. Із 1 квітня до 1 травня педагогічні працівники цих освітніх закладів отримуватимуть доплату із місцевого бюджету у сумі 1300 гривень. Від січня таку доплату, тільки із субвенції з державного бюджету, отримують і педпрацівники закладів загальної середньої освіти.


Рішенням «Про деякі питання управління комунальними підприємствами» затверджено порядок формування наглядових рад на комунальних підприємствах. Проєкт рішення виноситься на розгляд депутатів не вперше. Тривалий час його доопрацьовують.
На сесії також внесли низку змін до рішень, статутів комунальних закладів, цільових програм. Окремим блоком розглянули земельні питання.

Інші новини