Із нагоди Дня художника у неділю, 6 жовтня, калуські митці відвідали унікальний оборонний комплекс часів середньовіччя — скельну фортецю Тустань біля села Урич на Львівщині. Фортеця діяла як потужний оборонний, митний і адміністративний центр. У часи Руси саме через Тустань купці везли сіль із Дрогобича в Європу.
Зараз численні відвідувачі, у тому числі і калуські художники, там отримують враження від краси рідних Карпат і отримати натхнення на подальшу творчу працю.
Піднявшись на дитинець цієї унікальної пам'ятки природи й будівництва, яка не мала аналогів у Європі, художники були вражені неймовірним краєвидом Сколівських бескидів і долиною бойківського села Урич. Не оминули своєю творчою увагою і середньовічну криницю, яка могла врятувати й забезпечити усіх, хто перебував у фортеці, при тривалій облозі.
Археологічні знахідки з фортеці, її гіпотетичний вигляд у 3Dмоделі калушани побачили у музеї Тустані, що знаходиться в центрі села Урич поруч із місцевою дерев'яною церквою святого Миколая, збудованою в 1908—1911 рр. Також митці відвідали тут кімнату воєводи ХІІ століття.
«Сподіваємось, через деякий час поціновувачі талантів місцевих художників побачать на їхніх полотнах відтворену народну архітектуру бойків кінця ХІХ—І половини ХХ ст. Бо надзвичайно були вражені мистці творінням рук людських, побачивши автентичні бойківські довгі дерев'яні хати», — зазначили у комунальному закладі «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради».
Щорічну поїздку калуським художникам традиційно зорганізувало управління культури національностей і релігій Калуської міської ради. Художники задоволені поїздкою і вдячні ЗСУ за можливість творчо надихнутися від краси бойківських Карпат, а місцевій владі — за організацію для них щорічних поїздок-пленерів.