З метою популяризації Калуської громади на всеукраїнській та міжнародній платформах команда ГО «Вільні калуські люди» на базі молодіжного центру «Хаб 93» реалізовує масштабний проєкт соціального підприємництва – «Kalush Story».
Ця ініціатива об’єднує зусилля молоді, творчих особистостей задля розвитку регіону та популяризації його культурної спадщини.
Проєкт пропонує брендований одяг, сувеніри та крафтові продукти, які відображають особливості Калуша. Кожна річ, створена в рамках проєкту, наповнена символікою міста, його історичним духом і сучасними трендами.
Сьогодні керівниця проєкту Вікторія Перейма разом із дизайнеркою Ольгою Грань презентували перші напрацювання. Представили кілька тематичних колекцій, які підкреслюють різноманіття Калуської громади.
Колекція «Калуш історичний».
Графічний дизайнер Денис Кіндрацький розробив зображення найвизначніших архітектурних пам’яток міста, таких як концертний зал, ліцей №1, костел, ратуша та народний дім. Ці ілюстрації стали основою для сувенірної продукції, яка несе в собі дух історії Калуша.
Молодіжна колекція.
Дизайнерка Ольга Грань створила серію із сучасними логотипами та зображеннями, що гармонійно поєднують молодіжний стиль із символікою Калуша. Також у цій колекції є патріотична тематика та соціальні заклики, зокрема, до здорового способу життя.
Колекція «Kalush Official».
Ця серія була розроблена Олегом Білим – автором офіційного логотипу Калуша та експертом Українського культурного фонду. Колекція ідеально підходить для сувенірної продукції та офісного обладнання з елементами бренду Калуша.
Крім того, команда працює над іншими колекціями. Загалом їх є вісім.
Однією з ключових цілей проєкту є підтримка молодіжних ініціатив.
Увесь прибуток буде направлений на реалізацію молодіжних ініціатив у Калуській громаді. В перспективі планується конкурс міні-грантів для молоді від ГО "Вільні калуські люди".
– Проєкт «Kalush Story» відповідає на потребу громади у доступі до якісної локальної продукції, яка відображає культурну ідентичність міста, – переконаний міський голова Андрій Найда. – Водночас він сприяє економічному розвитку регіону, залучаючи до співпраці місцевих підприємців та ремісників. Ця ініціатива не лише популяризує Калуш, але й створює умови для економічного, соціального та культурного зростання громади. Проєкт «Kalush Story» є яскравим прикладом того, як молодь може стати рушієм позитивних змін. Однозначно підтримуємо і пишаємось!