Святий Валентин, як і Архистратиг Михаїл, є небесним покровителем Калуша. Адже тут функціонує храм його імені, який вважається найдавнішою збереженою мурованою спорудою міста.
Римо-католицький костел Святого Валентина розташований у середмісті, є однією з візитівок Калуша.
15 лютого, у костелі відбулася Відпустова Свята Меса. У ній взяли участь священнослужителі Галицького, Івано-Франківського та Стрийського деканату.
У щирій молитві присутні просили переможного миру для України.
З Престольним святом привітав усю римо-католицьку парафільну родину костелу керуючий справами виконкому Олег Савка та вручив сертифікат на розвиток духовного храму. А також відзначив важливу участь настоятеля костелу, ксьондза-пробоща Романа Стадника у радісних і сумних подіях громади та подякував йому за духовну підтримку.
Дерев'яний костел Святого Валентина на території калуського замку збудували у 20-х - 30-х роках XVII століття. Сучасна кам’яна будівля зведена у 1841-1845 роках на місці дерев’яного храму в архітектурному стилі неоготика.
Костел кілька разів перебудували. Зокрема, змінили фасад, додали бічні каплиці та вежу. Під час І світової війни храм зазнав незначних пошкоджень.
Старанням фірми братів Фельчинських у 1921 р. проведено реставрацію костелу, а у 1926 перед фасадом поклали нові сходи.
У 1928 році костел отримав новий головний вівтар та електричне освітлення. На початку 30-х років в головному вівтарі помістили ікони св. Валентина і Матері Божої Королеви Польської Корони «Вшанування Пресвятої Діви Марії суспільними станами» авторства львівського художника Станіслава Батовського. Зараз, як і решта речей церковного вжитку, ці ікони є копіями. Оригінали вивезли до Польщі, рятуючи від радянських окупантів.
У 1939 році «червоні визволителі» храм закрили і перетворений на зерносховище, а пізніше – у спортзал середньої школи. У 1990 році костел передали у тимчасове користування громаді УАПЦ, а у лютому 1999 року – повернули римо-католикам Калуша. Його відремонтовано та відновлено шпиль. Із нагоди підняття хреста на верхівку костелу у 2000 р. привітання надіслав Папа Римський Іван-Павло ІІ.