1o

На круглому столі обговорили питання економічної безбар’єрності та молодіжного лідерства

  • 2024.10.07 08:21
    • Громада
  • 80

4 жовтня в приміщенні центральної бібліотеки ім. Тараса Шевченка відбулося засідання круглого столу «Інклюзивність для бізнесу та громади. Безбар’єрне економічне середовище» в рамках проєкту «Довіра» від чеської гуманітарної організації Людина в біді». Участь у ньому взяли представники бізнесу, громадських організацій, установ та комунальних підприємств.

Міський голова Андрій Найда, який відвідав захід, розповів про важливість окреслених питань для Калуської громади:

- Дуже приємно, що ви провели цей захід саме в нашому місті. Питання, які сьогодні тут розглядають, надзвичайно актуальні для Калуської громади: це і молодіжне лідерство, безбар’єрність для бізнесу. Ми проаналізували, що Калуська громада є лідером в молодіжній політиці. У нас створена та діє молодіжна рада, яка рухає важливі ініціативи. До нас ідуть релоковані підприємства. Основна причина – ми створюємо всі необхідні умови для їх функціонування. Всі нагальні питання, які виникають, вирішуємо оперативно разом з депутатами міської ради. Зараз у Калуській громаді діє до 40 релокованих підприємств. Калуш - майбутня екоіндустріальна столиця заходу України. Вже створені комунальний та приватні індустріальні парки. В майбутньому плануємо ще один. В західній Україні ми єдині, хто має стільки індустріальних парків. Вони допоможуть створити економічну безбар’єрність шляхом введення пільг на податки, на земельні ділянки та ін. Зрозуміло, що шляхом індустріального розвитку буде збільшено надходження податків. Відповідно, ми зможемо більше реалізовувати соціальні проєкти. Пріоритетом є підтримка ветеранів, допомога ЗСУ. 

Також міський голова подякував організаторам круглого столу за увагу до Калуської громади.

Під час заходу для присутніх презентували візію організації щодо інклюзивності; результати дослідження «Молодіжне лідерство в умовах криз», опитування мешканців щодо безбар’єрного середовища в громадах Прикарпаття. Про безбар’єрне економічне середовище зокрема в Калуській громаді доповів начальник управління розвитку міста Юрій Соколовський. Також присутні познайомилися з практичним досвідом працевлаштування ветеранів та ветеранок від підприємця Олександра Ткачука (виробництво етноодягу «Вишиваночка»

Анна Мірошниченко, провідна фахівчиня надання надзвичайної допомоги Чеської гуманітарної організації «Людина в біді», регіональна координаторка в Івано-Франківській області? зазначила:

- Сьогодні ми маємо низку активностей. Ключове це те, що рамках програми підприємці місцевого та релокованого бізнесу отримали бізнесгранти в розмірі до 5 000 у.о. Здебільшого ці грантові кошти вже зреалізовані. Сьогоднішній круглий стіл – це вже другий раунд в рамках проєкту. Його тематика – інклюзивність для бізнесу та економічна безбар’єрність. І спрямований на зростання бізнесу малого та середнього класів. За підсумками проведеного першого раунду круглих столів ми мали активну аудиторію. За наслідками зворотнього зв’язку ми зрозуміли, що тема інклюзивності є дуже актуальною.

Також п. Анна відзначила проактивну позицію влади та мешканців у вирішенні зазначених питань. А захід, вважає, стане запорукою ухвалення консолідованих рішень , які будуть враховувати точки зору громадянського суспільства і будуть підтримані місцевою владою.

Завершили засідання круглого столу дискусією в групах з питання викликів та переваг безбар’єрності економічного середовища для бізнесу та громад

Інші новини