5o

Реабілітаційний центр «4.5.0» Прикарпаття» презентував план заходів під час діалогової сесії

  • 2024.10.07 13:48
    • Громада
    • Для військовослужбовців та їхніх сімей
  • 165

6 жовтня в кав'ярні «Час на каву» ПК «Мінерл» відбулася діалогова сесія в рамках проєкту «Стійкі та інклюзивні громади в Україні», що реалізовується Міжнародною Організацією з Міграції (МОМ) за підтримки Міністерства закордонних справ Японії у партнерстві з ГО "СТАН". У ній взяли участь ветерани, члени їх сімей, внутрішньо переміщені, представники громадських організацій. 

Проєкт «Стійкі та інклюзивні громади в Україні» впроваджується в Україні з 31 березня 2024 до 30 березня 2025 року і має на меті згуртувати українське суспільство та посилити стійкість місцевих громад через сприяння реінтеграції ветеранів, членів їхніх сімей у цивільне життя. Від Калуської громади за поданою заявкою управлінням економічного розвитку міста Калуської міської ради участь бере центр для ветеранів війни «4.5.0 Прикарпаття». Зокрема, невдовзі планується придбання реабілітаційного обладнання на суму до 15 000 у.о.

Наталія Петришин, експертка з моніторингу і оцінки проєкту в Україні, розповіла, що всього відібрано 10 ветеранських організацій та 10 ініціативних груп громад з усієї України. Ініціативна громада Калуша в тому числі: 

- Всього було подано понад 200 заявок. Фінансує проєкт уряд Японії. ГО «Стан» є виконавчим партнером цього проєкту. Наразі в 10 громадах ми організовуємо та проводимо діалогові сесії. Їх цінність в тому, щоб не тільки відкрити центр, а й наповнити його сенсами, соціальною адаптацією, змістовними заходами з реабілітації. Моніторинг реалізації проєкту триватиме й надалі до його завершення.

Під час проведення діалогової сесії Василина Перегуда, співзасновниця реабілітаційного центру «4.5.0 Прикарпаття», презентувала план соціального згуртування для різних верств населення:

- Заходи я об’єднала у три блоки: психологічна і фізична підтримка та соціалізація. Вони відбуватимуться на базі центру. Долучитися зможуть всі охочі. Про заходи повідомлятимемо у сомережах. Перший захід планується у листопаді – проведемо арттерапію для охочих разом із психологом.

Присутня на заході начальниця відділу грантів та підприємництва – заступниця начальника управління економічного розвитку міста Тетяна Сеньків подякувала організаторам та учасникам за долучення до реалізації проєкту

Андрій Фармуга, тренер і ментор, та Валерія Ткаченко, фасилітаторка проєкту, організували для учасників сесії заняття в групах. Під час активної співпраці її учасники обмінювалися думками стосовно презентованого плану заходів. А саме, обговорили шляхи залучення партнерів для їх реалізації, які ідеї хотіли б впроваджувати, які ризики та виклики можуть виникнути, як залучати людей до роботи та активностей центру.

Соціальна згуртованість у громаді –важлива складова адаптації ветеранів війни до цивільного життя.

Інші новини