1 липня 2022 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 "Деякі питання надання грантів бізнесу" (https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-nadannya-grantiv-biznesu-738-210622) стартувала урядова програма «єРобота» з надання грантів аграрним підприємствам і тим, хто займається переробкою.
Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.
Держава фінансує до 70% вартості проекту для першої тисячі учасників. Гранти надаються за трьома напрямами:
-
на створення або розвиток підприємств садівництва, ягідництва, виноградарства (до 400 тис. грн на 1 гектар);
-
на створення або розвиток тепличного господарства (до 7 млн грн);
-
на створення або розвиток переробних підприємств (до 8 млн грн).
На освоєння гранту надається 1 рік.
Подати заявку з бізнес-планом або планом посадки можна на порталі Дія diia.gov.ua (https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad, https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu ).
Ощадбанк є уповноваженим банком програми. Якщо клієнт завітає до відділення Ощаду, менеджер проконсультує його щодо умов програми та оформлення заявки.
Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 7 років. За напрямом переробки – фізичні особи, ФОПи та юридичні особи.
У разі погодження проекту грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок учасника в Ощадбанку. Саме з цього рахунку мають фінансуватись витрати, передбачені проектом. Обов’язковою умовою програми є створення нових робочих місць і сплата податків, зборів та обов’язкових платежів.
Грантові кошти не є безповоротними. Учасник має виконати всі умови програми.
Дізнатись про програму детальніше можна у спеціалістів бізнес-лінії Контакт-центру Ощадбанку за тел: 0 800 219 800.
Рішення про надання гранту за першими двома напрямами прийматиметься спеціалістами Міністерства аграрної політики та продовольства України, за напрямом переробки – Міністерством економіки України.