0o

СПІВПРАЦЯ З ФІНСЬКИМ МІСТОМ ПОБРАТИМОМ ЛОГ'Я ВЖЕ ДАЄ РЕЗУЛЬТАТИ: заклади освіти обох міст реалізовуватимуть спільний проєкт

  • 2024.12.02 16:33
    • Громада
  • 48

Сьогодні, 2 грудня, в рамках співпраці міст-побратимів Калуша і Лог'я (Фінляндія) відбулась онлайн-зустріч представників освітніх закладів обох сторін.
Калуський ліцей ім. Дмитра Бахматюка запропонував спільний проєкт «Природа лікує (відновлює)».


Даний проєк дасть змогу учням і вчителям попрацювати у різних напрямках над цікавими антропогенними об’єктами двох міст, аби дослідити можливості природи у їхньому відновленні та перспективи їхнього розвитку, а також створити спільні продукти, такі як комп’ютерна гра-квест, туристичний путівник тощо.
Завданнями проєкту є налагодження й розвиток співпраці міст-побратимів у галузі освіти; вивчення особливостей впливу природних факторів на відновлення антропогенних об’єктів, пов’язаних із гірничодобувною промисловістю; визначення можливих шляхів розвитку антропогенних об’єктів, які більше не використовуються за призначенням, для блага територіальних громад; напрацювання спільних презентаційних матеріалів для популяризації майбутніх цікавих туристичних локацій у Калуші та Лог’я.
Обидва міста є дещо подібними – свого часу вони розвивались як центри гірничодобувної промисловослі. Тож у Калуші проєкт реалізовуватиметься на базі Домбровського кар’єру. Безпосередньо на об’кті передбачено провести чимало активностей. Зокрема, пошуково-дослідницька й наукова робота; створення історичної реконструкції на об’єкті; складання бізнес-планів; виготовлення сувенірів із зображенням логотипу об’єкта. Окрім наукових досліджень активності проєкту охоплюють і різні освітні галузі (географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, інформаційні технології, англійська мова, історія, образотворче мистецтво, технології, економіка, фінансова грамотність, драматургія і театр).
Керівником проєкту з нашого боку виступає директорка Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка Оксана Табачук. До її команди увійшли: заступниця директорки Лідія Іляш, вчитель української словесності Віталій Півторак, вчителі англійської мови Ірина Смольська і Богдана Токар, голова ради учнівського самоврядування ліцею Катерина Плещук, а також - доцентка кафедри органічної та аналітичної хімії Факультету природничих наук ПНУ ім. Василя Стефаника Ольга Хацевич.
В ході онлайн-зустрічі з калушанами спілкувались директори двох шкіл Лог’я: Muijala Primary School – Lilja Laura,Laurentius school – Satu-Kristiina Hautamäki.Модерувала зустріч Partio Meliina.
Фінни в якості об’єкта для для досліджень запропонували місцеве озеро антропогенного походження, яке виникло внаслідок довготривалого видобутку вапнякових порід в регіоні.
Вирішено підготовчу роботу на місцях провести до 1 січня і стартувати з реалізацією проєкту з початку 2025 року.Обмінялися покликаннями на офіційні ресурси шкіл, домовилися про комунікацію вчителів та учнів.
Безпосередніми учасниками проєкту, який триватиме протягом року, є учні, віком 14-17 років, та їхні учителі (наукові керівники). Очікується, що проєкт в ході реалізації має зацікавити широке коло мешканців громад міст-побратимів, органи місцевого самоврядування, місцевих підприємців.

Інші новини