-0o

Сьогодні проведено зустріч з учасниками міні мануфактури sklyanka_lab

  • 2021.03.22 17:05
    • Громада
  • 881
"Привіт, це склянка, міні мануфактура з Калуша.
Ми займаємось переробкою скляних пляшок у щось нове, піклуючись про природу, адже скло розкладається більше тисячі років.
Якщо ти намагаєшся бути eco-friendly, підписуйся та стеж за нами" - такі заклики можна побачити на Facebook-сторінці молодих ініціаторів еко-індустрії Калуша Олега та Дениса.
Сьогодні головними спеціалістамиуправління економічного розвитку міста Віктором Павлівим тазагального відділу виконавчого комітету Мар'яною Думенко було відвідано міні еко-лабораторію молодих креативників сучасності з метою ознайомлення з їхньою діяльністю та надання інформативної допомоги для їх залучення до різноманітних програм, конкурсів та проектів, що надасть змогу втілити їхню ідею та реалізувати все задумане.
Вдалий старт взято!
Довідка: Зараз часто зустрічається словосполучення еко-френдлі у щоденних розмовах, назвах магазинів, чи кафе. Це означає бути дружелюбним до навколишнього середовища і не шкодити йому. Щоб це зробити, варто привчити себе до звичок, які будуть позитивно впливати на планету.
На перший погляд, це може здатись надто складним і вклад однієї людини – незначний. Звичайно, якщо дивитись у межах всього світу, то здається, чого там варта, наприклад, одна моя відмова від пластикової трубочки.
У еко-активістів є правило п’яти R”- Refuse, Reduce, Reuse, Recycle, Rot. Це така піраміда з правилами свідомого споживання, про яку нам розповіла Іванна Давиденко. Ти відмовляєшся від надлишкового споживання, зменшуєш, використовуєш повторно, переробляєш, компостуєш органіку.
  • Refuse – відмовитись. Щоб почати свій екологічний шлях для початку варто відмовитись від простих речей: пластикових стаканчиків, трубочок, чеків, пляшок, одноразового посуду. Це ті речі, без яких можна обійтись, а замінники їм знайдуться. 
  • Reduce – зменшувати. Культура споживання стосується, в першу чергу, одягу. Якщо ви переберете свій гардероб, то зрозумієте, що 70% власних речей ви вже давно не носите і навряд чи носитимете. 
  • Reuse – повторно використовувати. Спробуйте хоча б ще раз використати той самий поліетиленовий пакет. І зараз є багато організацій, куди можна віддати свій старий одяг чи техніку. Знайти пристосування старим речам легко. Наприклад, не викидайте старі речі, а зробіть з них підстилку для тварин, чи ганчірки для прибирання будинку. 
  • Recycle – переробити. Це переробка саме вторинної сировини, матеріалів із старих на нові, частина циркулярної економіки. Дерево, метал, папір, пластик – відправляйте на переробку всі відходи, яким можна дати друге життя. 
  • Rot – компостувати органіку. 40-60% відходів на звалищах – це органіка. Через те, що органічні відходи знаходяться під завалами без доступу кисню, починає утворюватись метан, який стає причиною пожеж на звалищах. Під час пожеж горять пластики і всі інші відходи прямо на відкритому повітрі, а потім виділяється дим, частки сажі і інші продукти горіння, в тому числі і канцерогенні речовини.
Інші новини