Шість велосипедів для соціальних робітників отримала Калуська громада 15 серпня.
Велосипеди надала команда БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у рамках програми «Підвищення спроможності системи соціального захисту населення», що реалізовується за підтримки Агентства ООН у справах біженців в Україні.
— Ця система прийняла найбільший удар після початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Це люди, які працюють із найбільш вразливими категоріями населення: з постраждалими, з внутрішньо переміщеними особами, з особами з інвалідністю, особами похилого віку. Дуже багато таких осіб проживають у віддалених населених пунктах, і до них діже тяжко діставатися, виконуючи роботу, — зазначив Андрій Безпалюк, фахівець з питань довгострокових рішень Ужгородського польового офісу агентства ООН у справах біженців. — Наша задача — посилити цю систему, допомогти їй більш ефективно, швидко, і легше здійснювати свою роботу.
Велосипеди — триколісні, зручні користуванні, оснащені місткими корзинами. Частина із них має електричний привід і 70 кілометрів запасу ходу.
У відділенні соціальної допомоги вдома Калуського територіального центру соціального обслуговування населення працює 35 соціальних робітників, які обслуговують 350 громадян. Із них у сільській місцевості працює 15 працівників, які опікують 120 мешканців громади. Велосипеди спрямують для обслуговування громадян у старостинських округах.
— У мене на обслуговуванні дев’ять людей, які проживають у різних куточках нашого населеного пункту. Є люди з інвалідністю, зокрема, ті, які мають інвалідність у зв’язку зі втратою зору, маломобільні, яким більше 80-и років, — розповідає Наталія Дяченко, соціальна робітниця Боднарівського старостинського округу. — Мені доводиться довозити продукти харчування, необхідні речі, які люди самі не можуть придбати. І тому велосипед, тим більше триколісний, із містким багажником, допоможе якісніше виконувати свою роботу.
Андрій Найда подякував благодійному фонду:
- Дякуємо за потужну підтримку наших установ, що працюють на благо наших мешканців – внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку, тих, що потребують сторонньої допомоги, чи знаходяться в складних життєвих обставинах.
Більше про велику підмогу для соціальних робітниць — у відео.