До Калуша завітали представники громадської організації «Клуб інтелектуальної творчості “ТАКІТ”. Організація діє у Тлумачі з 2000 року та працює у сфері згуртування молоді й підвищення її інтелектуального потенціалу.
У 2024 році представники Калуської громади познайомилися з командою «ТАКІТ» під час хакатону суспільних рішень. Тоді вони стали переможцями з проєктом молодіжного лідерства «Вагон ідей», який цього року реалізовують у трьох громадах — Тлумацькій, Калуській та Коломийській. Мета проєкту — налагодження співпраці та обмін досвідом між громадами.
Першою зупинкою в межах проєкту стала Калуська громада. 16 липня в нашому місті відбувся круглий стіл «Молодь та ветерани: разом для України» за участі представників молодіжних рад двох громад — Тлумацької та Калуської. Оскільки однією з ключових тем сьогодення є ветеранська політика та національно‑патріотичне виховання молоді, до обговорення долучили й представників ветеранської спільноти.
До Калуша завітали Олександра Чаплінська — співзасновниця ГО «ТАКІТ», Іванна Мозиль — заступниця начальника відділу у справах ветеранів Тлумацької міської ради, Галина Гринюк — менеджерка проєкту.
А також представники Молодіжної ради Тлумача – вихованці гуртка «Сучасне лідерство — соціальна успішність», який діє при Тлумацькому будинку дитячої та юнацької творчості. Саме на базі цього закладу у вересні планують відкрити Центр підтримки молодіжних ініціатив «Вагон ідей».
Про ветеранську політику в Калуші розповідали Ілля Тітко — ветеран війни, Микола Білоус — головний спеціаліст сектору по роботі з ветеранами війни, Віталій Бейко — представник сектору.
Також до зустрічі долучилися поетеси й волонтерки Олександра Митровцій та Тетяна Грінка‑Ждан, Ольга Голущук, які презентували свої творчі проєкти «Танцюю, бо живу» та «Фотогерої». Своїми напрацюваннями поділилися й представники Молодіжної ради Калуша – голова Віктор Ковальчук та Юрій Чоловський.
Метою зустрічі стало налагодження співпраці між громадами у двох важливих напрямках — молодіжної та ветеранської політики. Учасники ділилися досвідом, обговорювали цікаві ініціативи та ймовірні механізми для їхньої подальшої реалізації.
Окрім круглого столу, гості й учасники спільно відвідали фотовиставку у виставковій залі «Коли любов стала пам’яттю», де представлені світлини родин загиблих Героїв.
Завершився візит мистецькою програмою: виступили гурт Тлумацької молодіжної ради «В поганому настрої», дует Consonance (ПК «Мінерал»), а також Олександра Митровцій і Тетяна Грінка‑Ждан з власними піснями та поезіями.
На завершення візиту Олександра Чаплінська запросила калушан 10 серпня взяти участь в інтелектуальній грі за Кубок молоді серед команд вікових категорій 100+, яку вони проводять уже протягом 25 років.
"Такі зустрічі мають надзвичайно велике значення для громад. Вони не лише створюють простір для обміну досвідом і кращими практиками між молоддю та ветеранською спільнотою, а й формують живий діалог поколінь. Саме під час таких заходів народжуються нові ідеї, зміцнюються партнерські зв’язки та зростає розуміння того, як спільними зусиллями будувати сильну й згуртовану Україну", - зазначив міський голова Андрій Найда..
Дякуємо гостям з Тлумача за візит, команді ГО «ТАКІТ» — за корисний проєкт.