Сьогодні керівництво Калуської міської територіальної громади разом з фахівцями Донецької та Івано-Франківської обласних військових адміністрацій і радниками проєкту «Супровід урядових реформ в України» (SURGe) працюють над реалізацією ініціативи «Сади Перемоги» – всеукраїнської ініціативи, спрямованої на ефективне використання доступних земельних ділянок і залучення ресурсів для вирощування продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні.
Ініціативу «Сади Перемоги» було оголошено на минулому тижні – під час наради з обласними військовими адміністраціями та агенціями регіонального розвитку, проведеної Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з проєктом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe), що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади.
За попередньою оцінкою Програми розвитку ООН, внаслідок розв’язаної Росією в Україні війни, майже 30% нашого населення потребуватиме життєво необхідної гуманітарної допомоги. Через військові дії у 2022 році Україна може недоотримати близько 42% щорічного врожаю зернових і зернобобових; 53% гречки; 68% помідорів; 36% картоплі, 46% цибулі; 38% моркви; 45% огірків, 32% капусти; 35% буряків та багатьох інших культур, що вирощувалися на території країни. На практиці це означає, що третина українців матимуть проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів – і це реальна загроза, яка вимагає швидкої та дієвої відповіді.
Під час телеконференції експерти проєкту SURGe висвітлили поточну ситуацію щодо можливостей вирощування харчових продуктів в різних регіонах України і запропонували конкретний план дій подолання загроз на рівні кожної громади. Обговорення пропозицій експертів дозволило представникам громад визначити наступний план своїх першочергових дій:
- З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні харакетристики та готовність долучитись до ініціативи “Сади Перемоги”.
- Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті ініціативи).
- Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції.
- Збір потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.
- Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.
- Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення війська та для допомоги іншим громадам.
Реалізація цього плану у Калуській громаді не тільки стане нашою відповіддю окупантам на загрозу голоду, а й забезпечить відволікання від психологічного тиску війни і сприятиме розвитку підприємництва в аграрній сфері.
Приєднуйтесь до ініціативи «Сади Перемоги» – допоможіть плідно використати кожен клаптик нашої землі для спільної перемоги!
Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися на сайті та у соціальних мережах.