24o

СПОРТИВНІ АРЕНИ КАЛУСЬКОЇ ГРОМАДИ: ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОКІС СТАДІОНІВ?

  • 2024.05.16 15:57
    • Громада
    • Житлово - комунальне господарство
  • 99

Футбольний матч у Калуші, традиційно, збирає сотні шанувальників.

Годі говорити і про села: уболівати за «своїх» приходять усі: від малого до великого. Чимало матчів — благодійні, на підтримку ЗСУ. Як готують футбольні газони стадіонів до поєдинків — розповідаємо.

Справою обслуговування стадіонів у Калуській громаді займається КП «Спорт-Арена». На сьогодні на обслуговуванні підприємства перебуває 16 стадіонів у місті і старостинських округах. Футбольних полів - 17, оскільки на стадіоні «Хімік» є два. Загальна площа цих стадіонів становить 26,5 га. Середня площа одного футбольного поля — 0,7-0,8 га. Безпосередньо викошуванням трави має займатися четверо працівників. Але у сезон за це береться і адміністрація.

— Ми викошуємо газони футбольних полів уже 2,5 місяця,— розповідає заступник директора-в.о. директора КП «Спорт-Арена» Михайло Клим. — Першочергово обслуговуємо стадіони у тих старостинських округах, футбольні команди яких беруть участь у чемпіонатах району і області. У чемпіонаті області у нас бере участь команда ФК «Гарда» (м. Калуш) і ФК «Студінка». Ще дев’ять команд грають у Чемпіонаті району. Там, де немає команд, футбольні поля все одно обслуговуємо у режимі підтримки.

Бригада із 6-7 осіб виїжджає на викошування стадіонів щоранку. У арсеналі — три тракторці, ручні газонокосарки, тримери. Опанувала водіння тракторця і косіння на ньому і працівниця з обслуговування спортивних площин підпримєства пані Віола. Зараз вона не відстає у праці від чоловіків. 

Троє осіб косять футбольне поле у середньому годину. Обкошують трибуни і решту площі стадіону, а це в середньому — 1,4 га. Періодичність косіння футбольного поля — раз на тиждень.

— Ми намагаємося втримувати траву на висоті 3-5 см. Залежно від ґрунту, рельєфу, сезону. Із такою висотою гра є комфортною, — розповідає Михайло Клим. — Зависока трава суттєво впливає на якість гри, швидкість бігу, техніку роботи із м’ячем.

Ще більше роботи — на стадіоні «Хімік». Два футбольні поля стадіону доглядають більш ретельно.

— «Хімік» — центральний стадіон, можна сказати, спортивне обличчя громади. Тому ми йому наділяємо більше уваги. Не лише косимо, але і підсіюємо спеціальну газонну траву для футбольних полів, вирівнюємо катком, підживлюємо. Бачимо із прогнозів погоди на червень, що доведеться і здійснювати полив, — зазначив Михайло Клим.

Робота нелегка і вимагає чималої витривалості. Працюють із самого ранку, не зважаючи на спеку. Але працівники КП «Спорт-Арена» мають спортивний досвід і щиро люблять спорт. Безперечно, у перемогах наших футболістів є і їхня заслуга.

Інші новини