5o

У Калуській громаді вишукують можливості для відновлення виробництва калійних добрив

  • 2024.09.24 16:50
    • Громада
  • 146

Калуська громада і Прикарпаття загалом належать до перспективних ділянок для видобутку сировини для калійно-магнієвих добрив. Тому у Калуші не полишають ідеї відновлення відповідного виробництва.

У громаді працює державний науково-дослідний і проєктний інститут основної хімії «НІОХІМ». Установа була створена 101 рік тому, 21 вересня 1923 року, у Харкові. Зараз «НІОХІМ» комплексно здійснює науково-дослідні, проєктні та дослідно-конструкторські роботи зі створення та реконструкції виробництв основної хімії.

Науковців із інституту «НІОХІМ» 24 вересня відвідали міський голова Калуша Андрій Найда, а також голова правління ГО «Прикарпатський промисловий кластер» Наталія Захарова.

«Сьогодні ми аналізували результати роботи працівників «НІОХІМу», які випробовують калійно-магнієві добрива на практиці, вирощуючи в теплицях різноманітні овочі. Науковці порівнюють ефективність калійно-магнієвих добрив із калій-хлорними, — зазначив Андрій Найда. — Однозначно можна стверджувати, що овочі, вирощені на калійно-магнієвих добривах, значно ліпші за якістю, смаком та ростом. Це свідчить про те, що калуські калійно-магнієві добрива в перспективі є передовими. Загалом, на просторах Калуської громади запаси цих добрив сягають близько 600 млн тонн. До того ж великий запас є й на всьому Прикарпатті. Тож можна сміливо сподіватися, що нашими добривами буде забезпечено не лише Україну, а й Європу на десятки років».

Міський голова також повідомив про те, що планують перемовини з керівництвом ТОВ «Оріана» та Фондом держмайна про залучення інвесторів та реалізації одного з пунктів Стратегії розвитку громади – відновлення виробництва калійно-магнієвих добрив на території Калуської громади.

Інші новини