В Івано-Франківську презентували новий загальнонаціональний проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» для фахівців служб у справах дітей, центрів соціальних служб, центру зайнятості, департаменту соціальної політики, центрів надання соціальних послуг та міжнародних організацій.
Калуську міську територіальну громаду представляли заступниця міського голови Надія Гуш, начальниця Служби у справах дітей Леся Дзундза, директорка Центру соціальних служб Галина Дидич.
В ході заходу наголошувалось, що тисячі дітей, батьки яких потрапили у складні життєві обставини, потребують тимчасового влаштування. Патронат — це соціальна послуга, завдяки якій дітей влаштовують не до закладів, а в сім’ї професійних вихователів. Дитина перебуває там, поки її біологічні батьки долають скруту, або на час пошуку нової родини. Таким чином діти залишаються у своїй громаді, можуть ходити до своєї школи чи дитячого садочка, зберігають контакти з родичами.
Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко розповіла про прикарпатські патронатні сім’ї: «Саме чотирнадцять патронатних сімей, які надають необхідний професійний догляд, виховують дітей, котрі тимчасово не можуть проживати у своїх родинах. Однак такої кількості патронатних вихователів украй мало. Жоден інтернатний заклад не може замінити дитині сім’ю. І щоби популяризувати саме таку послугу та збільшити кількість патронатних сімей, в Україні впроваджуватиметься важливий проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату».
У цьому проєкті візьмуть участь 184 громади з 21 області України. Зокрема, десять прикарпатських (з-поміж них і Калуська МТГ).
До липня поточного року вони отримуватимуть необхідну матеріальну, інформаційну та
консультаційну підтримку. Експерти проєкту проводитимуть навчання для підвищення професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд. Також громадам допоможуть організувати заходи з популяризації патронату і розвитку сімейних форм виховання.
Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» реалізовується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.
- Прес-центр
- Новини
- Оголошення
- Трансляції
- Відео медіацентру "КМГ"
- Фото
- Рубрики новин
- Актуально
- Громада
- Анонси
- Ваканcії
- План заходів
- Житлово - комунальне господарство
- Управляючі компанії
- Соціальна сфера
- Надзвичайні ситуації
- Центр надання адміністративних послуг
- Плани роботи
- Економіка
- Сільське господарство
- Комунальна власність
- Земельні відносини
- Транспорт
- Охорона здоров'я
- Освіта
- Дозвілля
- Культура
- Архітектура
- Туризм
- Спорт
- Міжнародна співпраця та побратимство
- Participation in grant projects and programs (Участь в грант
- Старостинські округи
- Держпродспоживслужба
- Епідемічна ситуація
- Служба 101 інформує
- Податкова інспекція інформує
- Консультації з громадськістю
- «Гарячі» телефонні номери
- Як заповнити електронну декларацію
- Стратегія розвитку
- Калуський районний відділ філії ДУ "Центр пробації"
- Муніципальна інспекція інформує
- Відповіді на звернення Калуської міської ради
- Як діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій
- Все для внутрішньо переміщених осіб
- Безоплатна правова допомога
- Звіт міського голови
- Герої не вмирають
- Теплопостачання
- Калуський районний відділ ДУ
- Медіацентр "КМТ"
- Для військовослужбовців та їхніх сімей
- Запобігання та протидія домашньому насильству
- Міська рада консультує
- Безпритульні тварини