23o

Саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!

  • 2022.01.27 13:03
    • Громада
    • Охорона здоров'я
  • 811

 В складних реаліях теперішньої cуспільно-політичної ситуації та загрози чергового військового нападу Російської федерації, а також динаміки поширення коронавірусу в Україні, яка, на жаль, зростає, необхідність розвитку навичок та психологічної готовності до надання першої невідкладної  допомоги є особливо актуальним.

   Надавати першу допомогу варто вміти кожному, адже це вміння може знадобитися у найменш очікуваний момент, через те пропонуємо мешканцям Калуської міської територіальної громади долучитися до безкоштовного 2-ох годинного навчання з надання першої невідкладної допомоги (на базі КЗ ПК «Мінерал»), яке проводить Калуська міськрайонна організація товариства Червоного Хреста (адреса: м.Калуш, майд. Шептицького, 5), тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!

   Записатися в групу можна за телефоном: 066-371-36-40  - Хемич Зінаїда Іванівна, голова товариства Червоного Хреста.

 

Довідка

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Основні принципи надання першої допомоги:

  • правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне правило першої допомоги – не нашкодити);
  • швидкість;
  • продуманість, рішучість, спокій.

ЯК НАДАТИ ПЕРШУ ДОПОМОГУ

Алгоритм ваших дій має бути таким:

  1. Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
  2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).
  3. За необхідності викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо).
  4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх.
  5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.     
  6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) – розпочати серцево-легеневу реанімацію.
  7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.
  8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.

 

Якщо ви не маєте відповідних навичок для надання допомоги, слід звернутись за допомогою до інших присутніх на місці події.

 

Інші новини