Як раніше інформували, Калуська громада - у національному проєкті "Пліч-о-Пліч. Згуртовані громади".
Проєкт втілює солідарність людей з кожного куточка країни, згуртованість українських громад, єднання країни задля посилення стійкості громад-форпостів, забезпечення умов для їх життєдіяльності, задля спільної перемоги.
Окрім пари Калуш – Нікополь, у національному проєкті «Пліч-о-пліч» задіяні ще чотири громади Дніпропетровщини, які розташовані близько до передової. Їм допомагатимуть тилові громади.
Так, Марганецьку громаду підтримає Ковельська з Волині. Червоногригорівську – Смолінська з Кіровоградщини. Мирівську – Славська зі Львівщини. Павлоградську – Білоцерківська з Київщини.
Калуська громада отримує суттєву допомогу від міст- партнерів з-за кордону. А нашим обов’язком є підтримати українські населені пункти, які постраждали від ворожих обстрілів.
Тому нещодавно з робочим візитом у Нікополі побував начальник управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрій Соколовський.
Поїздка відбулася в рамках зазначеного проєкту, відповідно до укладеного у грудні минулого року меморандуму про співпрацю між обома громадами.
В ході візиту разом із представниками Міністерства розвитку громад та територій та Дніпропетровської ОДА було напрацьовано основні напрямки співпраці. А саме – узгоджено плани щодо відновлення медичних закладів, які були пошкоджені в результаті артилерійських обстрілів.
На відстані 5 км від Нікополя на протилежному березі Дніпра розташована Запорізька АЕС, захоплена військами рф. Через таку близькість місто дуже потерпає від ворожого вогню, артобстріли і прильоти FPV-дронів стали буденністю. Так, упродовж 2024 року Нікополь лише три дні не піддавалося обстрілам.
У місті загинули 72 цивільні особи, 537 були поранені. Зруйновано багато житлових будинків, бюджетних установ. Із передвоєнних 106 тисяч населення зараз залишилося близько 60 тисяч мешканців.
Саме цей, воєнний аспект, став визначальним при виборі пріорітетного напрямку співпраці. Адже відновлені медичні заклади уможливлять надання своєчасної фахової допомоги пораненим.
На розгляд депутатів Калуської міської ради буде винесено рішення про виділення коштів для відновлення нікопольських лікарень. Відповідні документи вже підготовлені фінансовим управлінням Калуської міської ради і подані у Міністерство фінансів для погодження міжбюджетного трансферту.
Також планом співпраці передбачено прийом Калуською громадою на оздоровлення та відпочинок нікопольських дітей у липні-серпні.
Під час зустрічей Юрій Соколовський надав партнерам інвестиційні паспорти Калуської громади, поінформував про наявність вільних виробничих площ і земельних ділянок та запевнив, що в разі потреби наше місто всіляко сприятиме в релокації промислових підприємств із Нікополя.
Вистоїмо – коли разом!