У стінах одного з медичних закладів Калуської громади з’явилося місце, де воїни мають змогу перепочити не лише фізично, а й душею. Ветеранська світлиця – простір, що став результатом щирої громадської ініціативи та взаємопідтримки.
Ідея належить ветерану Ігореві Козаку. Саме з його ініціативи, за участі військовослужбовців, ветеранів війни, представників ініціативної групи «Безбар´єрність», небайдужих волонтерів, адміністрації лікарні, членів Ради безбар`єрності, у відділенні медичної реабілітації виокремили зручну кімнату.
До облаштування активно долучився ветеран Роман Псюк, який налагоджував комунікацію з благодійниками, та сам надав допомогу – кавоварку. Ремонт приміщення було здійснено за кошти благодійника Василя Дзундзи. Меблі — частково від волонтера, директора Пійлівського ліцею Івана Качака, який виготовив полички, шафи та великий стіл. Зручні крісла та диван надіслала компанія JYSK Україна, відгукнувшись на прохання активістів. Створюють атмосферу і картини начальниці відділу культурно-мистецької роботи та охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Лесі Піцик, а духовну поживу — добірка книжок, подарована Калуською центральною бібліотекою імені Тараса Шевченка.
У світлиці щотижня команда ГО «Чисті серця Калуш» проводить арт-терапевтичні заняття. Кожна зустріч — це спілкування, розмова, підтримка. Священники та капелани приходять до Захисників, щоби поговорити по-людськи, перед святами — провести сповідь і благословити. Перед Великоднем тут освячували паски.
На постійній основі у світлиці працює соціальна працівниця Віталіна Гончар, фахівці з супроводу ветеранів, допомагають із запитами, спілкуються про потреби, координують підтримку.
Захисники отримують і психологічну підтримку, і правову консультацію. Із мистецькими програмами у світлиці виступають творчі колективи громади. Також є можливість для перегляду фільмів через проєктор. Із підтримкою активно долучаються працівники волонтери з Брошнева, Рожнятова, Калуша, перукарі, які безоплатно обслуговують воїнів.
– Ветеранська світлиця – це простір відновлення, де захисники можуть бути собою, де їх розуміють і чують, – підсумовує міський голова Андрій Найда. – Простір довіри, сили й людяності. Величезна подяка всім представникам громадськості, активістам, благодійникам, військовослужбовцям, ветеранам, волонтерам за таку велику та важливу справу!