5o

Калуська громада розпочинає співпрацю з UNIDO

  • 2024.03.18 08:20
    • Громада
  • 265

Пріоритет – економіка.

На запрошення від організації UNIDO депутатка міської ради, начальник відділу координації роботи зі старостинськими округами Наталія Табачук

разом з групою представників місцевого самоврядування від України (м.Луцьк, м.Чернівці, м.Чортків, м.Бар, м.Овруч, м.Трускавець)брала участь у навчальних заходах у містах Німеччини та Швейцарії.

Кілька слів про UNIDO. Це дуже дієва команда професіоналів, експертів та ентузіастів, які працюють у світі від ООН у царині розвитку економіки.

Україна є членом цієї організації ще з 1995 року. А на сьогодні UNIDO основний акцент ставить на роботі безпосередньо з українськими громадами, враховуючи нинішні реалії, виклики та перспективи.

Наталія Табачук ділиться враженнями про навчальну поїздку:

«Дуже відрадно, що і наша Калуська громада також потрапила в обʼєктив уваги UNIDO. Ми отримали запрошення до участі в різноманітних програмах за визначеними організацією напрямками. Це, насамперед –

розвиток конкурентоспроможності економік; захист довкілля;

посилення компетентностей та інституцій. І в цьому спектрі наша громада може отримати величезну організаційну допомогу.

Тому наша спільна задача на сьогодні - продовжувати розвивати економіку, шукати нові шляхи, експериментувати, кооперуватися… Тобто, ставати дедалі помітнішими на економічній мапі в Україні та за її межами.

Треба додати, що наші партнери вірять у нас та залюбки діляться своїм досвідом успіху. Представники громад з України 

мали можливість ознайомитися з роботою університету в Штутгарті, який має для нас нетипову, але вже цілком адаптовану для Німеччини систему вищої освіти - 50 відсотків часу навчання - це робота студентів на підприємствах! Результат - сфера економіки з року в рік отримує вже кадри з практичним досвідом.

Дуже вразили нас тут науковці університету, які розповіли про багато програм, розробок, ідей, які втілюють вони разом з українськими партнерами у сфері електропривідних автомобілів та скутерів. Надзвичайно приємно було почути від німців, що кращого двигуна від українського мотоцикла «Дніпро» годі й шукати!)

Тому наші німецькі друзі також зацікавлені у взаємовигідному партнерстві. І не тільки в машинобудуванні. А, скажімо, в розвитку телемедицини, її масштабування для двох країн. 

Надзвичайно цікавим є для українських громад швейцарський досвід з продукування біогазу через утилізацію відходів. Ми мали можливість переконатися у цьому, відвідавши у Тегервілені надзвичайно цікаве підприємство компанії Renergon, яка є одним з світових лідерів у галузі виробництва екологічно чистої енергії, компостування тощо.

Звісно, що на сьогодні величезне значення має раціональне використання ресурсів. Тому біомаса (біогенні відходи життєдіяльності міст, селищ і сіл), яку використовує компанії Renergon, є найбільш придатною сировиною та економічно вигідною. Адже фактично сміття можна перетворити на високоякісні кінцеві продукти з рекуперацією енергії та матеріалів. Це ж власне те, що вже зовсім скоро буде на порядку денному всіх відповідальних управлінців, а установки з переробки відходів стануть вигідними інвестиціями.

А що найбільше вразило – це українські прапори, які встановлені біля багатьох муніципалітетів міст Німеччини поряд з їхнім державним прапором. Таке особливе ставлення до нас німці демонструють усюди… Величезна дяка їм за це, за ту допомогу, яку ця країна надає Україні.

Загалом - ці насичені дні з UNIDO - однозначно накопичення знань, колосального досвіду та перспективи нових можливостей для громад. Наступним кроком має стати науково-практична конференція у Львові наприкінці березня, в якій обовʼязково братимуть участь представники нашої громади.

Насамкінець, дякую щиро всій команді UNIDO за їхній величезний внесок у розвиток України та невтомну допомогу українцям… 

Окрема подяка пану Михайлові Гамалію Dr. Michael Hamalij (українцеві за походженням)- старшому експертові регіонального розвитку Директорату технічного співробітництва та сталого промислового

розвитку UNIDO за особисту подвижницьку роботу на благо України.»

Всі видатки на дану поїздку були профінансовані приймаючою стороною.

Інші новини