12o

Перейменування по-новому. Масштабна кампанія зі стерилізації тварин. Проєкти рішень розглядала профільна депутатська комісія

  • 2025.05.26 17:32
    • Громада
  • 44

Чотирнадцять питань порядку денного винесено на розгляд постійної комісії з питань гуманітарної роботи, законності та антикорупційної політики Калуської міської ради. Засідання комісії відбулося 26 травня під головуванням депутатки Лесі Кирилович. 

Одноголосно підтримали проєкт рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади» (посмертно) полеглим у російсько-українській війні Героям: 

- Владиславу Дигалюку;

- Святославу Дубені;

- Олегу Завадецькому;

- Ярославу Комару;

- Богдану Конику;

- Сергію Федьківу. 

Погоджено встановлення горельєфу митрополитові Андрею Шептицькому на майдані Шептицького, 9 у Калуші. 

Окремо обговорили проєкт рішення «Про нову редакцію Порядку найменування та перейменування вулиць, провулків, проїздів, бульварів, проспектів, площ, майданів, скверів та інших об’єктів права власності на території Калуської міської територіальної громади».

У 2022 році була створена комісія із перейменування, яка визначила перелік вулиць, які потребують зміни назв, і надалі курувала цей процес. Зараз у громаді немає вулиць, які потребують перейменування. Однак, є достойники, імена яких варто присвоювати вулицям, прощам, провулкам, іншим об’єктам. 

У новому Порядку чітко виписано, хто і яким чином може ініціювати перейменування. Кожна ініціатива, відповідно до розробленого проєкту, потраплятиме на розгляд комісії, де вирішуватимуть, підтримати її чи відхилити. У разі, якщо ініціативу схвалять, — чітко визначено подальші дії (підготовка подання міського голови на розгляд міської ради, громадське обговорення). Розробники Порядку також пропонують уповноважити комісію розпочати реєстр ініціатив із перейменування. Запропоновані імена можна буде присвоювати новим вулицям, провулкам, кварталам, іншим об’єктам не лише у місті, але й у старостинських округах. 

Комісійно схвалили і проєкт рішення про зміну назви і типу Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка. Із вересня заклад працюватиме у статусі наукового. Крім старшої там буде збережено середню ланку. У закладі ґрунтовно готуються до роботи у новому статусі: суттєво поліпшено матеріально-технічну базу для ефективного і сучасного навчання. 

Управління житлово-комунальної власності очікує поновлення співпраці із ТОВ «Чотири лапи Україна». На розгляд депутатів винесли проєкт Меморандуму про співпрацю. Ця організація грантовим коштом проводять стерилізацію тварин у всій Україні.

Із товариством Калуш ефективно співпрацював у 2018 році. Надалі стерилізувати тварин продовжили бюджетним коштом. Зараз знову подали заявку до ТОВ «Чотири лапи Україна». Заплановано, що робоча група, до якої, зокрема, входять два лікарі-ветеринари, приїде у громаду 11 липня, і працюватиме упродовж трьох тижнів. Планують об’їздити і старостинські округи. Послугою зі стерилізації тварин планують охопити безпритульних і домашніх собак і котів.

Калуська громада має гарантувати членам робочої групи безоплатне проживання і харчування. Послуги зі стерилізації фахівці надають безоплатно. Водночас, вартість стерилізації однієї тварини стартує від 1000 гривень. За день лікарі встигають виконати 20-30 відповідних операцій. 

На комісії також розглянули проєкти рішень «Про погодження проєкту Меморандуму про співпрацю між Національною спілкою кінематографістів України, Івано-Франківським територіальним осередком та Калуською міською радою», «Про зміни до Комплексної програми розвитку та фінансової підтримки КНП «Стоматологічна поліклініка Калуської міської ради» на 2025-2027 роки», «Про організацію ведення претензійної та позовної роботи у Калуській міській раді».

Рішення комісії є рекомендаційними.

Інші новини