Для слухачів Університету третього віку працівники центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка провели годину-спомин «Герої першої перемоги у битві, що триває».
Присутні пригадали трагічні події січня-лютого 2014 року, коли відбулися масові розстріли протестувальників — учасників Революції Гідності. Захід розпочався хвилиною мовчання — на вшанування усіх Героїв: які загинули на Майдані та тих, які поклали своє життя у протистоянні російській агресії.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014-го в Україні почалися масові протести – українці виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. Кульмінацією подій, які отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності у Києві між протестувальниками та силовиками. У період 18-20 лютого 2014 року загинула найбільша кількість людей. Список Небесної Сотні відкрився ще 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих; а з цього дня на Майдані почалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Майже одразу усіх загиблих назвали "Небесна Сотня", хоч насправді їх було більше ста. Держава визнала цих людей Героями. Згідно з Указом Президента 20 лютого ми відзначаємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присуджено звання Героя України. Серед загиблих у ті дні, на жаль, був і калушанин Ігор Дмитрів та багато прикарпатців, яких у народі стали називати Галицькими Ангелами.
Минає 11-й рік від трагічних подій на Майдані. Але, на превеликий жаль, Небесною Сотнею не закінчились біль і страждання України . Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Осоружна кремлівська влада не хоче бачити незалежною, єдиною, сильною і, головне, Європейською нашу державу. Та українські Воїни, якими сьогодні гордиться весь народ, ніколи не дозволять здійснитися путінським планам. Бо в їхніх серцях палає вогонь любові до рідної землі і велика віра в Перемогу.
Всі присутні на заході переглянули відеоролики «Мамо, не плач. Слава Героям!», «Пам’яті Ігоря Дмитріва».
Поділився спогадами про ті події та прочитав свої вірші відомий калуський поет і учасник Євромайдану Богдан Сімків. Також зачитала написані під час заходу власні поезії, присвячені Героям Небесної Сотні, калушанка Анна Сондей.