3o

Проміжні результати цьогорічних жнив та збору врожаю овочевих культур на території нашої громади

  • 2022.09.13 18:40
    • Сільське господарство
  • 105
Вересень у аграріїв завжди важливий місяць. А ми можемо вже підсумовувати проміжні результати цьогорічних жнив та збору врожаю овочевих культур на території нашої громади.
    Вже з впевненістю можна сказати, що сезон у нас вдався. І за це, передовсім, треба окремо подякувати сільськогосподарським товаровиробникам, яких у нашій громаді налічується вже 14. Всі, напевно, пам’ятають, що цього року, як ніколи, питання залучення всіх можливих площ для посівної держава віднесла в ранг національної продовольчої безпеки. Ухвалені законодавчі акти дозволили без особливої бюрократії отримати в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення терміном на один рік. Цим скористалася і наша громада, збільшивши площі під посівну у рази. В результаті посів сільськогосподарських культур проведено на площі 2257 га, картоплею та овочами засаджено 218 га. Станом на сьогодні по всіх категоріях господарств громади зібрано врожай на площі 1173 га (пшениця – 425 га, ячмінь – 8 га, ріпак – 740 га). Намолочено - 6226 тонн, із урожайністю 54 ц/га (пшениця – 2991 т, ячмінь – 31 т, ріпак – 3204 т). За показниками збору урожаю зернових в Калуському районі частка нашої міської громади дуже відчутна – по пшениці маємо 16 %, по ріпаку – 75%. Активно продовжується збір картоплі та овочевих культур. Цьогоріч все уродило на славу (валовий збір складає 2718 ц, зокрема: картоплі – 1800 ц, помідорів – 162 ц, огірків – 386 ц, цибулі – 346 ц, буряка – 11 ц, інших – 13 ц). А такі культури як кукурудза, соняшник, соя, гречка чекають своєї черги. Загальна площа під ними – 1084 га.
   За попередніми прогнозами урожай теж мав би нас потішити. Одночасно готується ґрунт для посіву озимих зернових культур під урожай наступного року. Прогнозна структура посівних площ складає 545 га. У господарствах розпочався посів озимої пшениці. І все це в цілому додає оптимізму, за що щира подяка нашим невтомним хліборобам. Ваша праця важлива для нашої Перемоги.
Інші новини