-5o

Про заборону запуску повітряних куль у небо

  • 2023.08.28 14:11
    • Надзвичайні ситуації
  • 407

Відпускати повітряні кульки в повітря стало доброю традицією під час різних святкувань. Але мало людей задумуються, що відбувається з кульками далі. Звісно, вони не просто розчиняються в повітрі.

   UAnimals розповіли, які саме шкідливі наслідки мають повітряні кульки та їхні залишки для довкілля і тварин та чому слід відмовитися від цієї традиції:

▪ Повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни. Після відпускання в небо, вони потім падають назад на поверхню землі та у водойми. Термін розкладання кульок складає від 4 років, капронових стрічок — понад 100 років.

▪ Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу. Вже доволі добре відомо, наскільки пластик шкідливий для довкілля, тварин та здоров’я людини.

▪ Яскраве забарвлення кульок та стрічок дуже приваблює тварин і птахів.

  Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок, які можуть завдати їм шкоди. Коли тварина поглинає залишки кульки, вона може блокувати її шлунково-кишковий тракт. Внаслідок чого тварини більше не можуть їсти та гинуть від голоду.

  Залишки повітряних кульок, що потрапили у воду, дуже схожі на медуз чи інших невеликих морських створінь. Через це їх споживають в їжу більші морські тварини.

  Птахи часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати. Крім цього, вони також споживають залишки повітряних кульок в їжу. В одному з досліджень було виявлено, що повітряні кульки та їхні частини є провідною причиною загибелі морських птахів.

   З огляду на дані наслідки, в деяких регіонах Великобританії, Австралії та США запуск кульок заборонений законодавством.

  Варто задуматись над негативними наслідками та відмовитися від запуску повітряних кульок в небо, особливо, враховуючи введення воєнного стану в Україні у зв’язку із російською збройною агресією. Це погана ідея бути причетним до появи невідомих об’єктів у повітряному просторі, які можуть сприйматись військовими як загроза.

  Натомість разом можна зробити щось корисне для довкілля — посадити дерева чи квіти, оголосити збір коштів на необхідні речі для наших ЗСУ та наближати Україну до перемоги або спільно знайти інші альтернативи повітряним кулькам.

  Не варто свідомо забруднювати природу та шкодити тваринам і птахам, якщо існують більш дружні до довкілля способи відсвяткувати важливі події.

 

                                                                  Управління з питань надзвичайних

                                                                  ситуацій Калуської міської ради

Інші новини