-1o

Про заборону спалювання сухої рослинності та відповідальність за вчинення таких дій

  • 2021.04.01 09:11
    • Надзвичайні ситуації
  • 458

З приходом весни, ясних сонячних днів, стають частішими випадки спалювання  сухої рослинності, що несе не тільки шкоду природній флорі та фауні, але й зростає небезпека поширення вогню на житлові масиви, що може завдати неабияких людських та матеріальних втрат.

Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.

Випалювання рослинності також призводить до руйнації ґрунтового покриву та його збідніння. Вогонь знищує насіння й коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їхнього коріння. При стихійному спалюванні трави вогонь може охопити великі території та спричинити знищення диких рослин і тварин. Крім того, існує загроза лісових пожеж і займання житлових будинків, а також короткого замикання, якщо поблизу проходять високовольтні лінії електропередачі.

Минулого року Президентом України було підписано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Даним законом передбачено посилення відповідальності, зокрема за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить відповідно  3 060 грн. та 6 120 грн.

Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить відповідно 30 600 грн. та 61 200грн.

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить відповідно 91 800 грн. та 153 000 грн.

Закликаємо Вас шановні жителі громади об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності.

Якщо Ви стали свідком пожежі, що розгоряється, спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою місце загоряння. Якщо ж не вдається впоратися самотужки або помічена Вами пожежа уже набула значних розмірів, телефонуйте за номером 101!

Управління з питань надзвичайних ситуацій

Калуської міської ради

 

Інші новини